UFC

UFC FN: Hermansson vs. Vettori – wyniki i relacja

Wyniki i relacja z gali UFC FN: Hermansson vs. Vettori, która odbyła się w Las Vegas.

W walce wieczoru Marvin Vettori (16-3-1) pewnie wypunktował na pełnym dystansie Jacka Hermanssona (21-6). Pełna relacja – tutaj.

W co-main evencie gali Jamahal Hill (9-0) skończył uderzeniami Ovince’a St. Preuxa (25-15) w drugiej rundzie. Pełna relacja z walki – tutaj.

Świetnie dysponowany Gabriel Benitez (22-8) znokautował w pierwszej rundzie Justina Jaynesa (16-6). Pełna relacja z walki – tutaj.

Po serii wymian na otwarcie walki Romana Dolidze (8-0) z Johnem Allanem (13-6) ten pierwszy przeniósł walkę do parteru, ale musiał bronić się przed próbami poddań ze strony Brazylijczyka. W końcu sam zaatakował skrętówkami, ale Brazylijczyk przetrwał i walka wróciła na nogi.

Tam obaj zawodnicy mieli swoje momenty. Dolidze kilka uderzeń Allana skwitował szerokim uśmiechem, ale kilka kolejnych – już nie. Jednak na skutek zderzenia głowami Brazylijczyk wylądował na deskach, lekko naruszony – Dolidze znów połakomił się na jego nogę i znów okazało się to błędem, bo Allan uwolnił się.

W drugiej odsłonie Gruzin szybko przeniósł walkę do parteru, przez kilka minut kontrolując Brazylijczyka z góry i okolicznościowo zrzucając uderzenia z góry. Allan dobrze pracował z dołu, próbując przetoczyć rywala, ale nie był w stanie tego zrobić.

Pierwsza połowa ostatniej rundy toczyła się w stójce i należała do Dolidze, który regularnie zmieniał ustawienie, kąsając rywala prostymi, kopnięciami. Różnicował moc w uderzeniach, był ruchliwy, nie podejmował ryzyka, zdając sobie sprawę, że prowadzi na kartach punktowych. Jednak Allan w końcu podkręcił tempo, zmazując uśmiech z twarzy Gruzina – zdzielił go dobrymi uderzeniami, ruszając następnie do ostrego ataku. Dolidze wyraźnie opadł z sił, ale Allan zdecydował się na… obalenie! Przewrócił rywala, ale ten próbą skrętówki utorował sobie drogę na górę, a potem sam obalił Brazylijczyka, kontrolując go z góry.

Sędziowie wskazali na odnoszącego drugie zwycięstwo w oktagonie Romana Dolidze, choć niejednogłośnie – 30-27, 29-28, 28-29.

W pojedynku otwierającym kartę główną Jordan Leavitt (8-0) w ledwie 22 sekundy brutalnie znokautował Matta Wimana (16-10) potężnym slamem. Szczegóły – tutaj.

W wyróżnionej walce karty wstępnej Louis Smolka (17-7) ubił w drugiej rundzie Jose Alberto Quinoneza (8-5). Pełna relacja z pojedynku – tutaj.

Ilia Topuria (10-0) zaprezentował wyborną formę, brutalnie nokautując Damona Jacksona (18-4-1) w pierwszej rundzie. Pełna relacja z walki – tutaj.

W pierwszej rundzie otwierającej galę walki pomiędzy Gianem Villante (17-13) i Jake’iem Collierem (12-5) kalkulacji nie było. Obaj zawodnicy raz za razem smagali się prostymi, a Collier dokładał też srogie lowkingi na wysokości łydki. Atakował też częściej w kombinacjach, okolicznościowo szukając też kopnięć na głowę. Polował też na haki na korpus oraz kontry lewym sierpem po wyprowadzeniu lowkinga. Jednym z takowych mocno zachwiał nawet Villante. Ten mocno jednak rozbił twarz rywala – była zakrwawiona i zapuchnięta.

W drugiej rundzie Villante odrobinę się przebudził, dobrze pracując lewym prostym. Wstrząsnął nawet Collierem kombinacją podbródka z sierpem. Collier jednak cały czas pozostawał w grze i odgryzał się własnymi ciosami oraz kopnięciami na korpus. Defensywa stójkowa obu daleko była od zachwycającej.

Trzecia odsłona należała już wyraźnie do Jake’a Colliera, który był znacznie aktywniejszy, raz za razem dosięgając wymęczonego już rywala jabami, lewym sierpem czy kopnięciami na korpus – zarówno frontalnymi, jak i obrotowymi. Od strony kondycyjnej Collier wyglądał naprawdę przyzwoicie.

Sędziowie byli jednogłośnie, wskazując w stosunku 3 x 30-27 na Jake’a Colliera, który powraca na zwycięskie tory po porażce z Tomem Aspinallem przed kilkoma miesiącami. Dla Giana Villante jest to już trzecia przegrana z rzędu, która stawia pod znakiem zapytania jego dalszą przygodę z UFC.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

Wyniki UFC FN

Walka wieczoru

185 lbs: Marvin Vettori (16-3-1) pok. Jacka Hermanssona (21-6) jednogłośną decyzją (2 x 49-46, 49-45)

Co-main event

205 lbs: Jamahal Hill (9-0) pok. Ovince’a St. Preuxa (25-15) przez TKO (ciosy), R2, 3:37

Karta główna

145 lbs: Gabriel Benitez (22-8) pok. Justina Jaynesa (16-6) przez TKO (kolano na korpus i uderzenia), R1, 4:06
205 lbs: Roman Dolidze (8-0) pok. Johna Allana (13-6) niejednogłośną decyzją (30-27, 29-28, 28-29)
155 lbs: Jordan Leavitt (8-0) pok. Matta Wimana (16-10) przez KO (slam), R1, 0:22

Karta wstępna

135 lbs: Louis Smolka (17-7) pok. Jose Alberto Quinoneza (8-5) przez TKO (GNP), R2, 2:15
145 lbs: Ilia Topuria (10-0) pok. Damona Jacksona (18-4-1) przez KO (ciosy), R1, 2:38
265 lbs: Jake Collier (12-5) pok. Giana Villante (17-13) jednogłośną decyzją (3 x 30-27)

*****

Koszulki Lowking.pl dostępne w sprzedaży!

Powiązane artykuły

Komentarze: 1

Dodaj komentarz

Back to top button