UFC

Wyniki UFC FN: Marvin Vettori po mocnej walce lepszy od Jacka Hermanssona

W pojedynku wieńczącym galę UFC Fight Night Marvin Vettori wypunktował Jacka Hermanssona.

W walce wieczoru gali UFC Fight Night w Las Vegas Marvin Vettori (16-3-1) pokonał na pełnym dystansie Jacka Hermanssona (21-6).

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

Vettori rozpoczął od dobrych krosów, a Hermansson potraktował go lowkingami. Kolejne ciosy autorstwa wywierającego presję Włocha doszły celu. Szwed jakby zagubiony w obszarze bokserskim. Odpowiada kopnięciami.

Po dwóch minutach Hermansson zaskakuje jednak Vettoriego świetną kontrą prawym. Włoch natychmiast dochodzi jednak do siebie i rusza na rywala. Kolejne lewe dochodzą szczęki Hermanssona. Szwed ląduje na deskach po soczystym kombo 1-2! Vettori rusza za nim dobitką! Joker przetrwał jednak trudne chwile, choć pozostał na dole. Gdy tylko próbował wracać na górę, Vettori szachował gilotyną.

Hermansson rozpoczął drugą rundę z mocnym postanowieniem poprawy. Zaatakował mocnymi prawymi i kopnięciami, ale Vettori ostudził jego zapędy serią ciosów na twarz. Szwed poszukał obalenia, ale Vettori kapitalnie przetoczył go w kotłowaninie, trafiając na górę. Tam spędził kilkadziesiąt sekund, choć nie był w stanie wyprowadzić ofensywy – Szwed dobrze pracował bowiem z pleców.

Z czasem Vettori wrócił na nogi – i tam przeniosła się walka. Hermansson zanotował kilka sukcesów, trafiając kopnięciami na korpus i prostymi, ale to krzyżowy Vettoriego wydawał się wyrządzać więcej obrażeń.

W trzeciej odsłonie to szwedzki zawodnik był nieco aktywniejszy, trafiając kilkoma czystymi ciosami. Jednak lewy krzyżowy Włocha cały czas działał dobrze, za każdym niemal razem dosięgając Hermanssona. Vettori wybronił też wszystkie próby zapaśnicze ze strony rywala.

Pierwsza połowa czwartej rundy układał się pod dyktando Marvina, który mocno podkręcił aktywność. Jego lewica niemal za każdym razem dosięgała celu tj. szczęki lub korpusu odwracającego się często bokiem Szweda. Jednak Hermansson pozostawał cały czas w grze, również często dosięgając szczęki Vettoriego. Uderzenia Włocha wydawały się jednak ważyć więcej.

Vettori zdzielił Hermanssona świetnymi ciosami na otwarcie piątej rundy – do krzyżowych dołożył kontry prawym sierpem. Jednak Joker broni składać nie zamierzał, rozpuszczając ostre sierpy – kilka z nich doszło celu, ale tytan w szczęce Vettoriego był na posterunku.

Lewa ręka włoskiego zawodnika nadal pracowała doskonale, raz za razem przedzierając się przez dziurawą gardę Szweda. Ten jednak odpowiadał ostrymi sierpami, nie raz, nie dwa dosięgając szczęki Marvina. Nie korzystał natomiast niemal w ogóle z prostych.

W końcówce Vettori skontrolował rywala w klinczu, by następnie po przeniesieniu walki na dół wybronić się przed próbą skrętówki ze strony Hermanssona, kończąc na górze.

Sędziowie nie mieli wątpliwości, wskazując jednogłośnie (2 x 49-46, 49-45) na Marvin Vettoriego, który odnosi tym samym czwarte z rzędu zwycięstwo, torując sobie drogę do rozgrywki o najwyższe cele w kategorii średniej.

W wywiadzie po zakończeniu walki Włoch wyzwał do walki… Paulo Costę!

*****

Koszulki Lowking.pl dostępne w sprzedaży!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button