Rosyjskie MMAUFC

Szaleństwo w Groznym podczas walki Abdula-Kerima Edilova na UFC FN 115 w Rotterdamie – video

Debiutancki bój Abdula-Kerima Edilova w oktagonie zrobił prawdziwą furorę w Czeczenii, gdzie na żywo oglądało go tysiące fanów.

Debiut czeczeńskiego półciężkiego Abdual-Kerima Edilova w UFC odbił się nie lada echem w Czeczenii. Wszystko dlatego, że jest on nie tylko kuzynem sprawującego z ramienia Rosji władzę w Czeczenii Ramzana Kadyrova, ale też osobistym trenerem jego synów.
Do Rotterdamu, gdzie ostatecznie w dobrym stylu rozbił Bojana Mihajlovica podczas gali UFC Fight Night 115, Edilov udał się w towarzystwie między innymi szefa ochrony Kadyrova, Abuzayeda Vismuradova – i to właśnie na profilu instagramowym tego ostatniego opublikowano nagranie podsumowujące występ Edilva, na którym widać między innymi ogromną rzeszę fanów, jaka zebrała się w Groznym, aby śledzić poczynania swojego ulubieńca. Wedle opisu, starcie obserwowały tysiące Czeczenów.

https://www.instagram.com/p/BYjJoe1lQlu/

Wizyta świty Kadyrova w Rotterdamie standardowo wywołała oburzenie części środowiska dziennikarskiego, które otwarcie nawołuje, aby UFC zaprzestało zatrudniania czeczeńskich zawodników jakkolwiek związanych z przywódcą Czeczenii.

*****

UFC Fight Night 115 – wyniki i relacja

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Sprawdź też
Close
Back to top button