Tyron Woodley chce walczyć na UFC 249 z Colbym Covingtonem lub… Tonym Fergusonem!

Były mistrz kategorii półśredniej Tyron Woodley zaakceptował wyzwanie ze strony Colby’ego Covingtona na galę UFC 249, wyrażając też ochotę na starcie z Tonym Fergusonem.

Poniedziałkowe doniesienia o wysoce prawdopodobnej absencji Khabiba Nurmagomedova podczas nadal planowanej na 18 kwietnia w Stanach Zjednoczonych gali UFC 249 doprowadziły do wysypu wpisów zawodników gotowych dołączyć do rozpiski wydarzenia – także tych z czołówki swoich dywizji.

Pełną gotowość do konfrontacji z Tyronem Woodleyem wyraził były tymczasowy mistrz Colby Covington, który garną się już do walki z T-Woodem przy okazji odwołanej ostatecznie londyńskiej gali przeniesionej do Stanów Zjednoczonych.

– Moja oferta jest nadal aktualna – napisał Chaos na Twitterze. – Wcielę się w Teddy’ego Roosevelta i spuszczę łomot Tyronowi Woodleyowi na żywo z trawnika przed Białym Domem! Uratujmy sport i zróbmy to dla ludzi za darmo na ESPN! Jestem w tak hojnym nastroju, że załatwię nawet Tyrone’owi wycieczkę po Gabinecie Owalnym, skoro Obama tego dla niego nie zrobił.

Na odpowiedź Tyrona Woodleya Colby Covington długo czekać nie musiał.
– UFC, ja vs. Qweefington, 18 kwietnia – napisał były mistrz. – Chyba że Tony chce wrócić do swojej starej wagi z czasów TUF-a. Walka w wadze półśredniej nie zaszkodzi jego notowaniom w lekkiej.

Zapytany w odpowiedzi przez jednego z fanów, czy wobec tego zamierza wymigać się z walki z Leonem Edwardsem, z którym miał stanąć w szranki w Londynie, Tyron Woodley odpowiedział krótko: „Z kim?”.

Wspomniany przez T-Wooda Tony Ferguson w przeszłości wielokrotnie przebąkiwał o migracji do 170 funtów, ale czy byłby zainteresowany takim krokiem już na 18 kwietnia? Póki co wiadomo jedynie, że organizatorzy zaproponowali mu pojedynek z Justinem Gaethje.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz darmowy zakład 50 PLN

*****

„Nawet kijem bym go nie dotknęła” – Joanna Jędrzejczyk odpowiada na ostre komentarze Colby’ego Covingtona

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply