UFCZapowiedzi gal UFC

Typowanie UFC FN: Vettori vs. Holland

Analizy najciekawszych walk sobotniej gali UFC on ABC 2: Vettori vs. Holland oraz typowanie całej rozpiski.

Gala rozpocznie się od karty przedwstępnej w sobotę o godzinie 17:30 czasu polskiego w aplikacji UFC Fight Pass. Karta wstępna od 18:00 na eFortuna.pl oraz w aplikacji UFC Fight Pass. Od 19:00 do transmisji dołączy Polsat Sport Extra, a o godzinie 20:30 transmisja przeniesie się na Polsat Sport. Karta główna od 21:00 na Polsat Sport, eFortuna.pl oraz w aplikacji UFC Fight Pass.

Przypominamy, że poszczególne ikony przy przewidywanych rezultatach walk w lekkim uproszczeniu oznaczają:

IkonaOpis
Tylko kataklizm mógłby sprawić, że mój faworyt przegra.
Jestem przekonany do swojego typu, ale nie skreślam całkowicie jego rywala, bo ma narzędzia, by zwyciężyć – choć szanse na to są niewielkie.
Zawodnik, na którego postawiłem powinien to bez większych problemów wygrać, choć jego rywal może stawić spory opór, który może zaprowadzić go nawet do zwycięstwa.
Nie jestem przekonany, bliżej mi, rzecz jasna, do zawodnika, na którego postawiłem, ale jego oponent ma umiejętności, by to wygrać.
Absolutnie nie będę zdziwiony, jeśli wytypowany przeze mnie zawodnik polegnie z kretesem, szalenie wyrównana walka, może pójść w dwie strony.

155 lbs: Mateusz Gamrot (17-1) vs. Scott Holtzman (14-4)

Kursy bukmacherskie: Mateusz Gamrot vs. Scott Holtzman 1.40 – 2.96

Bartłomiej Stachura: do szczegółowej analizy walki zapraszam – tutaj.

Zwycięzca: Mateusz Gamrot przez decyzję

170 lbs: Mike Perry (14-7) vs. Daniel Rodriguez (13-2)

Kursy bukmacherskie: Mike Perry vs. Daniel Rodriguez 2.30 – 1.62

Bartłomiej Stachura: bardzo trudna do wytypowania walka! Matematyka MMA potwierdza zasadność kursów bukmacherskich, bo Perry przegrał z Meansem, a Rodriguez go poddał, ale… coś mi mówi, że możemy być tutaj świadkami niespodzianki.

Co prawda w obszarze stójkowym to Rodriguez jest nieco lepiej poukładany – znacznie częściej uderza z luzu, jest mobilniejszy, sprawniejszy w obszarze kontruderzeń – ale presja i ciężkie pięści ze strony Perry’ego mogą sprawić mu sporo problemów. Jeśli dodać do tego zaskakująco przyzwoity ostatnimi czasy grappling Platynowego, to może okazać się, że to on miał będzie więcej dróg do wygrania tej walki.

Nawet mi brew nie drgnie, jeśli Rodriguez wypunktuje Perry’ego – szczególnie w pierwszej rundzie może sobie poczynać bardzo śmiało – ale mimo wszystko za minimalnie bardziej prawdopodobny scenariusz uważam ten, w którym Mike – uzbrojony być może w nowe narzędzia przekazane mu w MMA Masters – od drugiej rundy zacznie przejmować stery walki w swoje ręce, kończąc zawody w glorii zwycięzcy.

Zwycięzca: Mike Perry przez decyzję

115 lbs: Nina Ansaroff (10-6) vs. Mackenzie Dern (10-1)

Kursy bukmacherskie: Nina Ansaroff vs. Mackenzie Dern 1.70 – 2.15

Bartłomiej Stachura: Ansaroff powinna rozdawać karty w szermierce na pięści i kopnięcia, podczas gdy Dern powinna dyktować warunki w parterze – a zatem czeka nas klasyczna konfrontacja stójka vs. grappling.

Zdarzyć może się wszystko, ale… presja, agresja i odporność Dern wespół z małym oktagonem, który powinien jej służyć, zapewniają jej zwycięstwo. Prędzej czy później walka trafi bowiem do parteru, a tam…

Zwycięzca: Mackenzie Dern przez poddanie

185 lbs: Sam Alvey (33-14-1) vs. Julian Marquez (8-2)

Kursy bukmacherskie: Sam Alvey vs. Julian Marquez 2.76 – 1.45

Bartłomiej Stachura: nie cenię sobie jakoś szczególnie umiejętności Juliana Marqueza, ale rzecz w tym, że Sam Alvey jest zawodnikiem przeraźliwie biernym, który ma już na karku 35 lat.

Owszem, Uśmiechnięty ma ten swój srogi prawy sierpowy w kontrze, a i potrafi zaskoczyć czasami gilotyną w kontrze na obalenie, ale… Marquez ma twardą szczękę i niezłomny charakter, a poddać go łatwo nie jest.

Jak jednak zaznaczyłem, nie uważam Marqueza za żadnego giganta – ledwie pokonał ostatnio Pitolo, powracając po długiej przerwie – ale jego aktywność, agresja i charakter powinny na Alveya wystarczyć.

Zwycięzca: Julian Marquez przez decyzję

145 lbs: Arnold Allen (16-1) vs. Sodiq Yusuff (11-1)

Kursy bukmacherskie: Arnold Allen vs. Sodiq Yusuff 2.24 – 1.65

Bartłomiej Stachura: to prawdopodobnie najlepsza sportowo walka na tej gali. Piekielnie trudno wskazać tutaj faworyta.

Stójkowo lepiej poukładany technicznie jest walczący często w wyrachowany sposób – umiejętnie korzystający z prostych, ruchliwy, odpowiedzialny w defensywie – Allen, ale to Yusuff uderza i kopie znacznie mocniej, choć… Szczęka Nigeryjczyka jest jednak odrobinę podejrzana!

Z kolei przewagi zapaśnicza i siłowa będą prawdopodobnie należeć do Yusuffa. Kondycyjnie wyżej cenię sobie z kolei Brytyjczyka.

Nie zdziwi mnie tutaj żaden rezultat, ale minimalnie skłaniam się w stronę Sodiqa Yusuffa. Będzie trafiał bardziej znaczącymi uderzeniami, a gdy znajdzie się w tarapatach – w trzeciej rundzie? – wykorzysta klincz i zapasy, aby zwolnić tempo walki, dowożąc do ostatniego gongu zwycięstwo na kartach sędziowskich.

Zwycięzca: Sodiq Yusuff przez decyzję

185 lbs: Marvin Vettori (16-3-1) vs. Kevin Holland (21-6)

Kursy bukmacherskie: Marvin Vettori vs. Kevin Holland 1.37 – 3.10

Bartłomiej Stachura: sytuacja nie jest tutaj szczególnie skomplikowana. Marvin Vettori jest nieco aktywniejszy, posiada tytan w szczęce, powinien przeważać kondycyjnie. Ponadto – a może przede wszystkim – nie powinien mieć większych problemów z przenoszeniem walki do parteru, jeśli takie próby podejmie. A spodziewam się, że prędzej czy później to uczyni.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 2230 PLN

Owszem, Włoch nie jest może gigantem, jeśli chodzi o defensywę w stójce, ale oddać mu trzeba, że jednak z walki na walkę robi tutaj progres – doszedł balans, lepsza kontrola dystansu. Holland niewątpliwie będzie przeważał szybkościowo, mając też po swojej stronie gigantyczną przewagę zasięgu, co prawdopodobnie oznaczać będzie, że nie raz, nie dwa, nie trzy zdzieli czystymi uderzeniami Vettoriego, ale… Szczerze wątpię, aby był w stanie nim zachwiać, o nokaucie nie wspominając.

Innymi słowy, trudno nie faworyzować tutaj mającego za sobą pełen okres przygotowawczy Marvina Vettoriego, który dodatkowo przygotowywał się do odrobinę podobne stylowo rywala – tj. Darrena Tilla. Jestem pewien, że i pod Brytyjczyka szykował jakieś próby zapaśnicze, które tutaj może śmiało zintensyfikować. W pierwszych rundach Holland może mieć swoje momenty – szybkość, zasięg i precyzja w stójce! – ale to nie wystarczy.

Zwycięzca: Marvin Vettori przez decyzję

PODSUMOWANIE

WalkaBartek S.
Vettori - Holland
1.37 - 3.10

Vettori
Allen - Yusuff
2.24 - 1.65

Yusuff
Ansaroff - Dern
1.70 - 2.15

Dern
Alvey - Marquez
2.76 - 1.45

Marquez
Perry - Rodriguez
2.30 - 1.62

Perry
Miller - Solecki
2.96 - 1.40

Solecki
Gamrot - Holtzman
1.40 - 2.96

Gamrot
Shore - Azure
1.55 - 2.45

Shore
Saldana - Griffin
1.66 - 2.22

Saldana
De Castro - Danho
1.28 - 3.68

De Castro
Un - Knight
1.80 - 2.01

Un
Makdessi - Bahamondes
2.59 - 1.50

Bahamondes
Kasanganay - Palatnikov
1.35 - 3.21

Kasanganay
Ostatnia gala9-1
Łącznie2048-1136
Poprawne64,32 %

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 2230 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

*****

Mateusz Gamrot vs. Scott Holtzman – analiza i typ

Powiązane artykuły

Komentarze: 1

Dodaj komentarz

Back to top button