Typy UFCUFCZapowiedzi gal UFC

Typowanie UFC FN: Prachnio vs. Lins

Analizy najważniejszych walk i typowanie całej gali UFC FN: Lemos vs. Andrade, która odbędzie się dzisiaj w Las Vegas.

Przypominamy, że dla Czytelników Lowking.pl, którzy nie są jeszcze graczami FORTUNY, przygotowaliśmy też Zakład Bez Ryzyka do 600 PLN. Szczegóły – tutaj.
Gala rozpocznie się o godzinie 00:00 czasu polskiego na Polsat Sport, w aplikacji UFC Fight Pass oraz na eFortuna.pl. Karta główna od 03:00 na Polsat Sport, UFC Fight Pass i eFortuna.pl

Przypominamy, że poszczególne ikony przy przewidywanych rezultatach walk w lekkim uproszczeniu oznaczają:

IkonaOpis
Tylko kataklizm mógłby sprawić, że mój faworyt przegra.
Jestem przekonany do swojego typu, ale nie skreślam całkowicie jego rywala, bo ma narzędzia, by zwyciężyć – choć szanse na to są niewielkie.
Zawodnik, na którego postawiłem powinien to bez większych problemów wygrać, choć jego rywal może stawić spory opór, który może zaprowadzić go nawet do zwycięstwa.
Nie jestem przekonany, bliżej mi, rzecz jasna, do zawodnika, na którego postawiłem, ale jego oponent ma umiejętności, by to wygrać.
Absolutnie nie będę zdziwiony, jeśli wytypowany przeze mnie zawodnik polegnie z kretesem, szalenie wyrównana walka, może pójść w dwie strony.

205 lb: Marcin Prachnio (15-5) vs. Philipe Lins (14-5)

Kursy bukmacherskie: Marcin Prachnio vs. Philipe Lins 1.80 – 2.01

Bartłomiej Stachura: do szczegółowej analizy video walki wraz z omówieniem ulubionych technik obu zawodników zapraszam – tutaj.
W telegraficznym zaś skrócie… Marcin Prachnio to niemal wyłącznie stójkowicz z zacięciem karateckim – choć niewielkim! Objawia się ono przede wszystkim poprzez aktywną przednią nogę, którą chętnie podrywa, atakując kopnięciami na kolano czy kopnięciami bocznymi. Generalnie właśnie kopnięcia – z naciskiem na lowkingi oraz te na głowę – stanowią najgroźniejszą oktagonową broń Polaka. Do tego dodałbym jeszcze kontrujący lewy sierpowy.

Philipe Lins? Sprawny grappler, przeciętny zapaśnik, z zamiłowania stójkowicz. Uwielbia kontruderzenia. Nieźle porusza się na nogach, jest szybki, ma szybkie ręce. Uwielbia kontrować. Agresywny, chętnie wywiera presję. Po kilku latach wojaczki w wadze ciężkiej powraca do półciężkiej. W akcji nie był widziany od prawie dwóch lat.

Jak potoczyć może się walka? Otóż, jestem bardzo daleki od skreślania Polaka. Forma leciwego już – ma 36 lat – Brazylijczyka po długiej przerwie i powrocie do 205 funtów stoi pod znakiem zapytania. Może Marcin rąbnie go jakimś middlekickiem? Może wykluczy przednią nogę lowkingami, bo Brazylijczyk chętnie mocno ją osadza jako zwyczajowy agresor? Niewykluczone!

Natomiast mimo wszystko w poczynaniach Polaka jest sporo nerwowości, chaosu. Nierzadko daje się ponosić pomroczności jasnej, rozpuszczając ręce w szalonych cepach – a co najgorsze, wbija wówczas wzrok w deski oktagonu, tracąc rywala z pola widzenia. W pięściarskiej szermierce Lins jest groźniejszy. Agresja również będzie jego atutem, podobnie jak mały oktagon. Jeśli poszuka obaleń, jeszcze bardziej utrudni życie Polakowi. Kondycyjnie stoi lepiej od Marcina. Podobnie w aspektach odporności szczęki. Innymi słowy…

Zwycięzca: Philipe Lins przez (T)KO

145 lb: Charles Jourdain (12-4-1) vs. Lando Vannata (12-5-2)

Kursy bukmacherskie: Charles Jourdain vs. Lando Vannata 1.90 – 1.90

Bartłomiej Stachura: pojedynek ten zapowiada się na kapitalne widowisko i takowym prawdopodobnie się okaże. Obaj zawodnicy to kreatywni uderzacze, choć zupełnie inni pod kątem stylów walki. Kanadyjczyka określiłbym mianem chaotycznego, natomiast Amerykanina – chimerycznego. Jourdain chętnie atakuje w ostrych kombinacjach, szuka obrotówek, wkłada dużo mocy w uderzenia. Typ narwańca z dziurawą defensywą, ale twardą szczęką i mocnym charakterem. Vannata z kolei to typ finezyjnego uderzacza, który miewa jednak dramatyczne przestoje, całą niemal obronę opierając na balansie i kontroli dystansu.Amerykanin powinien mieć co prawda przewagę zapaśniczą oraz parterową, ale mam poważne wątpliwości, czy będzie chciał ją wykorzystać – a jeśli nawet tak, czy będzie w stanie skutecznie przewracać Kanadyjczyka.

Innymi słowy, spodziewam się jatki – a w takowej ponad okolicznościową zjawiskową wirtuozerie Vannaty stawiam mordercze żądze, ciężkie uderzenia i tytanową szczękę Jourdaina.

Zwycięzca: Charles Jourdain przez decyzję

265 lb: Alexander Romanov (15-0) vs. Chase Sherman (15-9)

Kursy bukmacherskie: Alexander Romanov vs. Chase Sherman 1.07 – 8.47

Bartłomiej Stachura: sprawa nie jest tutaj szczególnie skomplikowana. Może i Romanov to zawodnik o ujemnych umiejętnościach stójkowych, a Sherman grzmotnąć potrafi – i swoje przyjąć też! – ale przewaga zapaśniczo-parterowa Mołdawianina powinna być gigantyczna. Jeśli dodać do tego pełen obóz przygotowawczy, jaki ma za sobą, srogą – sądząc o wyglądzie – formę oraz generalnie poziom grapplingu Amerykanina, to trudno nie widzieć tutaj Romanova w roli gigantycznego faworyta.

Zwycięzca: Alexander Romanov przez poddanie

155 lb: Clay Guida (37-21) vs. Claudio Puelles (11-2)

Kursy bukmacherskie: Clay Guida vs. Claudio Puelles 1.90 – 1.90

Bartłomiej Stachura: mam poważną zagwozdkę z tą walką! Z jednej strony Claudio Puelles jest młodszy od mającego już najlepsze czasy dawno za sobą Claya Guidy o – bagatela – 14 lat, a z drugiej nadal w jego grze dominuje chaos. Bojaźliwa stójka, nieporadne zapasy i… Ok, parter jest solidny. Aktywny, niebezpieczny. Ma też dobre warunki fizyczne.
Scenariusz, w którym Amerykanin nie daje już rady rywalom pokroju Peruwiańczyka, jest realny. W końcu ma już na karku 40 lat! Przyznam natomiast szczerze, że jednak widzę go tutaj w roli minimalnego faworyta. Wierzę mianowicie, że zdoła męczyć Puellesa w klinczu i zapasach, nie dając się złapać w żadne poddanie.

Zwycięzca: Clay Guida przez decyzję

PODSUMOWANIE

WalkaBartek S.
Lemos - Andrade
2.76 - 1.45

Andrade
Guida - Puelles
1.90 - 1.90

Guida
Romanov - Sherman
1.07 - 8.47

Romanov
Barber - de la Rosa
1.53 - 2.51

Barber
Jourdain - Vannata
1.90 - 1.90

Jourdain
Wright - Barriault
2.51 - 1.53

Barriault
Parsons - Elder
1.72 - 2.12

Parsons
Grant - Khandozhko
1.98 - 1.83

Khandozhko
Pedro - Villanueva
1.15 - 5.46

Pedro
Aoriqileng - Else
1.41 - 2.91

Aoriqileng
Prachnio - Lins
1.80 - 2.01

Lins
Barry - Jackson
1.08 - 7.89

Barry
Ostatnia gala8-6
Łącznie2385-1309
Poprawne64,56 %

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button