Typy UFCUFCZapowiedzi gal UFC

Typowanie UFC 284: Makhachev vs. Volkanovski

Analizy najciekawszych walk i typowanie całej gali UFC 284: Makhachev vs. Volkanovski, która odbędzie się w Perth.

Dla Czytelników Lowking.pl, którzy nie są jeszcze graczami FORTUNY, przygotowaliśmy 3X ZAKŁAD BEZ RYZYKA – DO 100, 200 i 300 ZŁ. Szczegóły – tutaj.

Gala UFC 284: Makhachev vs. Volkanovski rozpocznie się o północy czasu polskiego w aplikacji UFC Fight Pass oraz na eFortuna.pl. Transmisja z karty głównej od 04:00 na Polsat Sport oraz eFortuna.pl.
Przypominamy, że poszczególne ikony przy przewidywanych rezultatach walk w lekkim uproszczeniu oznaczają:

IkonaOpis
Tylko kataklizm mógłby sprawić, że mój faworyt przegra.
Jestem przekonany do swojego typu, ale nie skreślam całkowicie jego rywala, bo ma narzędzia, by zwyciężyć – choć szanse na to są niewielkie.
Zawodnik, na którego postawiłem powinien to bez większych problemów wygrać, choć jego rywal może stawić spory opór, który może zaprowadzić go nawet do zwycięstwa.
Nie jestem przekonany, bliżej mi, rzecz jasna, do zawodnika, na którego postawiłem, ale jego oponent ma umiejętności, by to wygrać.
Absolutnie nie będę zdziwiony, jeśli wytypowany przeze mnie zawodnik polegnie z kretesem, szalenie wyrównana walka, może pójść w dwie strony.

205 lb: Jimmy Crute (12-3) vs. Alonzo Menifield (13-3)

Kursy bukmacherskie: Jimmy Crute vs. Alonzo Menifield 1.45 – 2.59


Bartłomiej Stachura: Jimmy Crute powraca po 14-miesięcznej przerwie, ciężkim nokaucie z rąk Jamahala Hilla oraz poważnej kontuzji kolana. Wokół jego formy istnieje więc sporo znaków zapytania, co powoduje, że dziwi mnie taki rozstrzał kursów.

W ogólnym rozrachunku pojedynek ten zapowiada się na konfrontację stójkowicza z grapplerem. W parterze jednak przewaga Crute’a może być większa niż Menifielda w stójce – Australijczyk totalnym lebiegą stójkowym bowiem nie jest. Pytanie natomiast, czy Crute będzie w stanie sforsować defensywę zapaśniczą Amerykanina? I za to już absolutnie głowy bym nie dał, bo Menifield potrafi naprawdę dobrze bronić się przed obaleniami.
Nawet mi zatem brew nie drgnie, jeśli to Alonzo wyjdzie z tej walki obronną ręką, uciszając australijską publiczność – najprawdopodobniej przez nokaut, bo oddać mu trzeba, że uderza naprawdę mocno. Minimalnie jednak skłaniam się w stronę wszechstronniejszego Crute’a, który prawdopodobnie będzie też przeważał pod kątem zapaśniczym. Australijczyk przegra pierwszą rundę, ale wygra dwie kolejne.

Zwycięzca: Jimmy Crute przez decyzję

265 lb: Justin Tafa (5-3) vs. Parker Porter (13-7)

Kursy bukmacherskie: Justin Tafa vs. Parker Porter 1.72 – 2.02


Bartłomiej Stachura: starcie w wadze ciężkiej pomiędzy dwoma zawodnikami, którzy umiejętnościami się nie wyróżniają… Oznacza to, że zdarzyć może się tutaj wszystko.

Porter jest zawodnikiem aktywniejszym i wszechstronniejszy – jak najbardziej może spróbować tutaj obaleń – ale to Tafa uderza i przede wszystkim kopie mocniej. Bez najmniejszego przekonania stawiam na Australijczyka, który miewa przebłyski w kontrach – a do takowych z uwagi na wspomnianą aktywność Amerykanina będzie miał tutaj sporo okazji.

Zwycięzca: Justin Tafa przez (T)KO

170 lb: Randy Brown (16-4) vs. Jack Della Maddalena (13-2)

Kursy bukmacherskie: Randy Brown vs. Jack Della Maddalena 3.47 – 1.27


Bartłomiej Stachura: obaj zawodnicy potrafią wyglądać jak przysłowiowy milion dolarów. Randy Brown czasami robi fantastyczny użytek ze swoich gabarytów, rozbijając bezradnych rywali z dystansu i pozostając dla nich nieuchwytnym. Jack Della Maddalena? Fantastyczny boks w półdystansie, srogie kombinacje na głowę i korpus, dobra praca na nogach.Potencjał Australijczyka jest ogromny, ale… Czy jest już gotowy na rywala pokroju Jamajczyka? Głowy bym za to nie dał. Dopóki bowiem Brown realizuje założenia taktyczne – czyli korzysta ze swoich fantastycznych gabarytów, nie wdając się w wymiany w półdystansie – jest nieprawdopodobnie groźny dla każdego niemal przeciwnika. Rzecz jednak w tym, że Jamajczyk miewa chwile słabości. Od czasu do czasu spada na niego w oktagonie pomroczność jasna, co skutkuje przyjęciem uderzeń, których nigdy nie powinien był przyjmować. Bezsensownie skróci dystans, spróbuje nieprzygotowanego ciosu, zlekceważy rywala.

I właśnie dlatego – czyli z powodu chwil zapomnienia, na jakie okolicznościowo pozwala sobie Jamajczyk – minimalnie skłaniam się w stronę Australijczyka. W potyczce z uderzaczem pokroju Maddaleny na chwile słabości pozwalać sobie po prostu nie możesz.

Zwycięzca: Jack Della Maddalena przez (T)KO

145 lb: Yair Rodriguez (14-3) vs. Josh Emmett (18-2)

Kursy bukmacherskie: Yair Rodriguez vs. Josh Emmett 1.52 – 2.57


Bartłomiej Stachura: Josh Emmett lebiegą stójkowym nie jest. Ma piekielnie ciężkie ręce, potrafi mocno kopnąć, pomaga mu zagrożenie zapaśnicze, które wnosi do oktagonu. Rzecz jednak w tym, że Yair Rodriguez w spanikowanego chwilami zapaśniki i klinczera zmienił samego Maxa Hollowaya! Pomimo zatem, iż Meksykanin najszczelniejszej defensywy nie posiada, a Amerykanin ma w pięściach kowadła, to w stójce pojedynek ten zapowiada się jednostronnie. Posiadający niezwykle twardą szczękę – ważne! – Pantera będzie miał tutaj po swojej stronie ogromną przewagę szybkości, arsenału, zwinności. Także pod kątem kondycyjnym wyżej cenię sobie Meksykanina niż Amerykanina.
Innymi słowy, jedynym ratunkiem Emmetta pozostają zapasy i grappling. Skoro Max Holloway był w stanie przewracać Yaira Rodrigueza, to i Amerykanin może. Czy jednak będzie w stanie skracać dystans? Czy 38-latek – a zatem zaawansowany już wiekowo jak na kategorię piórkową – będzie w stanie dopadać chyżonogiego Meksykanina w dużym oktagonie? Mam co do tego bardzo poważne wątpliwości…

Zwycięzca: Yair Rodriguez przez decyzję

155 lb: Islam Makhachev (23-1) vs. Alexander Volkanovsk (25-1)

Kursy bukmacherskie: Islam Makhachev vs. Alexander Volkanovski 1.26 – 3.95


Bartłomiej Stachura: szczegółowo walce tej przyjrzałem się w analizie, którą znaleźć można tutaj oraz w nagraniu, które znajduje się poniżej.

Zwycięzca: Islam Makhachev przez dezyzję

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – DO 100, 200 i 300 ZŁ

PODSUMOWANIE

WalkaBartek S.
Makhachev - Volkanovski
1.26 - 3.95

Makhachev
Rodriguez - Emmett
1.52 - 2.57

Rodriguez
Maddalena - Brown
1.27 - 3.47

Maddalena
Tafa - Porter
1.72 - 2.02

Tafa
Crute - Menifield
1.45 - 2.59

Crute
Pedro - Bukauskas
1.37 - 2.90

Pedro
Culibao - Bahgdasaryan
1.86 - 1.86

Baghdasaryan
Rodrigues - Ross
1.25 - 3.63

Rodrigues
Mullarkey - Prado
1.33 - 3.09

Mullarkey
Jenkins - Shainis
1.24 - 3.72

Jenkins
Lookboonmee - Reed
1.30 - 3.27

Lookboonmee
Bilder - Young
2.05 - 1.70

Young
Tukhugov - Brenner
1.14 - 5.05

Tukhugov
Ostatnia gala8-2
Łącznie2647-1441
Poprawne64,75 %

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button