UFCZapowiedzi gal UFC

Typowanie UFC 241: Cormier vs. Miocic II

Analizy i typowanie szlagierowo zapowiadającej się gali UFC 241: Cormier vs. Miocic II, która odbędzie się w Anaheim.

Transmisja z gali UFC 241 rozpocznie się w nocy z soboty na niedzielę o godzinie 00:30 czasu polskiego w aplikacji UFC Fight Pass. Od godziny 04:00 transmisja na Polsat Sport.

Przypominamy, że poszczególne ikony przy przewidywanych rezultatach walk w lekkim uproszczeniu oznaczają:

IkonaOpis
Tylko kataklizm mógłby sprawić, że mój faworyt przegra.
Jestem przekonany do swojego typu, ale nie skreślam całkowicie jego rywala, bo ma narzędzia, by zwyciężyć – choć szanse na to są niewielkie.
Zawodnik, na którego postawiłem powinien to bez większych problemów wygrać, choć jego rywal może stawić spory opór, który może zaprowadzić go nawet do zwycięstwa.
Nie jestem przekonany, bliżej mi, rzecz jasna, do zawodnika, na którego postawiłem, ale jego oponent ma umiejętności, by to wygrać.
Absolutnie nie będę zdziwiony, jeśli wytypowany przeze mnie zawodnik polegnie z kretesem, szalenie wyrównana walka, może pójść w dwie strony.

185 lbs: Derek Brunson (19-7) vs. Ian Heinisch (13-1)

Kursy bukmacherskie: Derek Brunson vs. Ian Heinisch 2.25 – 1.69

Bartłomiej Stachura: Nie będę ukrywał, że odrobinę dziwią mnie kursy bukmacherskie, które tylko delikatnie faworyzują Iana Heinischa. Derek Brunson najlepsze lata kariery ma już bowiem dawno za sobą, cierpiąc na klasyczny syndrom oktagonowego niezdecydowania, co objawia się przede wszystkim obniżoną aktywnością, bojaźliwością i nerwowością. Także od strony kondycyjnej prezentuje się bardzo, bardzo przeciętnie.

Ian Heinisch dopiero wkracza w najlepszy okres swojej kariery, a dotychczasowymi występami udowodnił, że jest typem agresywnego, charakternego zapaśnika, który dobrze odnajduje się we wszelkiego rodzaju kotłach i kotłowaninach parterowych, chętnie rozpuszczając też ręce przy skracaniu dystansu. Jeśli nie da się w pierwszej rundzie ustrzelić – a szczękę ma solidną – od drugiej zacznie wyraźnie przejmować stery pojedynku w swoje ręce z uwagi na morderczą presję, jaką narzuca. O obalanie Brunsona łatwo może nie będzie, bo jakkolwiek by z jego dziurawej jak szwajcarski ser defensywy nie szydzić, to od strony zapaśniczej prezentuje się on przyzwoicie, ale to nie wystarczy. Heinisch zajedzie go bowiem nie tylko fizycznie, ale też mentalnie.

Nie wykluczam zwycięstwa przed czasem, ale…

Zwycięzca: Ian Heinisch przez decyzję

145 lbs: Sodiq Yusuff (9-1) vs. Gabriel Benitez (21-6)

Kursy bukmacherskie: Sodiq Yusuff vs. Gabriel Benitez 1.36 – 3.40

Bartłomiej Stachura: Walczący z odwrotnej pozycji Gabriel Benitez dysponuje srogimi kopnięciami na wszystkich wysokościach, solidnym krosem, przyzwoitymi kontrami oraz niezłymi zapasami, ale… Sodiq Yusuff to sprawniejszy uderzacz, który powinien mieć też po swojej stronie przewagą gabarytów i siły – a to okrutnie utrudni Meksykaninowi próby zapaśnicze, jeśli takowych się podejmie.

Nigeryjczyk walczy agresywnie, a to nie jest dobra wiadomość dla zawodnika opierającego swoją grę przede wszystkim na kopnięciach – a takim jest właśnie Benitez. Ponadto Yusuff sam posiada atomowe lowkingi na wysokości łydek, a w ostatniej potyczce z Sheymonem Moraesem przeszedł swego rodzaju test charakteru, zdając go na dobry wynik.

Uderzający mocniej i dysponujący twardszą szczęką oraz lepszymi szlifami kickbokserskimi Nigeryjczyk wygra przed czasem, kastrując Meksykanina z miejsca i czasu na złapanie oddechu i zaprzęgniecie do działania technik nożnych.

Zwycięzca: Sodiq Yusuff przez (T)KO

185 lbs: Yoel Romero (13-3) vs. Paulo Costa (12-0)

Kursy bukmacherskie: Yoel Romero vs. Paulo Costa 1.71 – 2.20

Bartłomiej Stachura: Do obszernej analizy tej krwawo zapowiadającej się walki oraz szczegółowego uzasadnienia typu zapraszam tutaj.

Zwycięzca: Yoel Romero przez decyzję

170 lbs: Nate Diaz (19-11) vs. Anthony Pettis (22-8)

Kursy bukmacherskie: Nate Diaz vs. Anthony Pettis 2.15 – 1.74

Bartłomiej Stachura: Szczegółowa analiza techniczna walki wraz z dokładnym uzasadnieniem typu zostały przedstawione tutaj.

Zwycięzca: Nate Diaz przez decyzję

265 lbs: Danie Cormier (22-1) vs. Stipe Miocic (18-3)

Kursy bukmacherskie: Daniel Cormier vs. Stipe Miocic

Bartłomiej Stachura: Mam nieodparte wrażenie, że rewanż toczył będzie się tak, jak toczyła się pierwsza walka – do nokautu. A zatem obaj zawodnicy będą mieli swoje lepsze i gorsze momenty w stójce oraz we fragmentach klinczersko-zapaśniczych. Cormier grzmotnie Miocica jakimś lewym sierpem albo długim prostym, ten odpowie krosem lub własnym jabem. Okolicznościowe niskie kopnięcia, trochę klinczu, gdzie tym razem Stiopic będzie miał się na baczności, albo odchodząc z wysoką gardą, albo rozrywając klincz z ciosami.

Innymi słowy, spodziewam się jatki. Krew, pot i łzy. Raz ja, raz ty, raz ja, raz ty. A w takim pojedynku faworyzuję zawodnika, który potwierdził wielokrotnie, że posiada niebywały charakter i serce do walki. Który posiada lepszą kondycję i twardszą szczękę. Który jest szybszy i posiada mocniejsze szlify zapaśnicze.

Daleki jestem od skreślania Miocica, bo to niebezpieczny gracz. Jeśli trafi czysto jakimś krosem w odpowiednie miejsce, może ubić Cormiera. DC to jednak zawodnik o gibkim, ruchliwym tułowiu – trudny do czystego trafienia – a także nadal bardzo odporny. Powraca co prawda po kolejnych kontuzjach, ale póki co nie przejawia żadnych symptomów regresu – w przeciwieństwie do młodszego, ale mocniej porozbijanego Miocica, który na dodatek posiada okrutny nawyk niebu obrzydły zadzierania szczęki wysoko w chmury – może nie aż tak jak Brunson, ale…

W pierwszej odsłonie Stipe będzie niezwykle niebezpieczny, ale Cormier nie jest typem fightera, który w otwierającej rundzie podejmowałby większe ryzyko. Być może przegra pierwsze pięć minut, ale pewne jest to, że zmusi Miocica do pracy – czy to stójkowej, czy też zapaśniczej. Od drugiej odsłony szala zwycięstwa zacznie przechylać się na stronę bitnego DC – będzie aktywniejszy w stójce, męcząc okolicznościowo Miocica w klinczu – a tam ma znacznie szybsze ręce! – lub nawet od czasu do czasu obalając go. Wygra na punkty albo rozstrzygnie walkę przez nokaut w rundach mistrzowskich.

Zwycięzca: Daniel Cormier przez (T)KO

[yop_poll id=27]

PODSUMOWANIE

WalkaBartek S.
Cormier - Miocic
1.71 - 2.30

Cormier
Pettis - Diaz
1.77 - 2.20

Diaz
Costa - Romero
2.20 - 1.71

Romero
Benitez - Yusuff
3.40 - 1.36

Yusuff
Brunson - Heinisch
2.25 - 1.69

Heinisch
Smith - Worthy
1.10 - 7.75

Smith
Sandhagen - Assuncao
1.45 - 2.80

Sandhagen
Giagos - Klose
2.50 - 1.59

Klose
Kenney - Bermudez
2.35 - 1.65

Bermudez
Cifers - Esquibel
1.36 - 3.40

Cifers
Davis - Kang
2.70 - 1.50

Kang
Mazo - Dobson
1.77 - 2.10

Mazo
Ostatnia gala9-4
Łącznie1555-869
Poprawne64,15 %

*****

Powiązane artykuły

Komentarze: 7

 1. Moje typy (ciekawe czy trafię, ale postawiłem właśnie 34 000 zł (wyplaty odkladane przez pier**ne pare lat) na długaśną taśmę. Przyśniło mi się, że ci wygrają, to postawiłem wszystko – możliwa wygrana to ponad milion zł.

  Taśma z moimi typami:
  Miocic
  Costa
  Diaz
  Brunson
  Yusuff
  Worthy
  Sandhagen

  Jak wejdzie to jestem ustawiony do końca życia, jak myslicie? bedzie git?

Dodaj komentarz

Back to top button