UFC

Trener ujawnił, kto będzie naśladował Israela Adesanyą podczas sparingów z Seanem Stricklandem

Trener Seana Stricklanda Eric Nicksick zdradził, kto będzie głównym sparingpartnerem dla Tarzana przed walką z Israelem Adesanyą na UFC 293.
Niespełna miesiąc dzieli Seana Stricklanda od zdecydowanie najważniejszej walki w jego sportowej karierze. 9 września w walce wieczoru gali UFC 293 w Sydney Amerykanin stanie przed szansą sięgnięcia po tytuł mistrzowski kategorii średniej. Aby cel ten osiągnąć, musi pokonać Israela Adesanyę.

Trener Tarzana z Xtreme Couture Eric Nicksick zdradził w najnowszym wywiadzie, jakiego udzielił ESPN.com, że jego podopieczny skupi się teraz mocno na sparingach – z konkretnym przeciwnikiem.
Nigeryjski mistrz to wyborny specjalista od szermierki na pięści i kopnięcia – niełatwy do naśladowania z uwagi na fantastyczne gabaryty, przebogaty arsenał uderzeń czy umiejętność walki z obu ustawień. Trener Amerykanina zdaje sobie sprawę, że o odwzorowanie jego ruchów łatwo nie będzie, ale… W ekipie sparingowej Tarzana jest jeden sparingpartner, który może temu wyzwaniu – tj. naśladowaniu Israela Adesanyi – podołać.

– Tak naprawdę wiele w przygotowaniach Seana się nie zmieni – powiedział Nicksick. – Jako ekipa trenerska musimy spróbować znaleźć odpowiednio zbudowanych sparingpartnerów – na przykład Sadibou Sy z PFL. Ma świetne gabaryty i może naśladować Izzy’ego. Musimy wykorzystać naszych gości, aby dali Seanowi jak najlepsze wyobrażenie. To będzie dla nas największe wyzwanie.

Wspomniany Sadibou Sy ostatnimi czasy spisuje się fantastycznie pod sztandarem PFL. W zeszłym roku wygrał warty milion dolarów turniej w wadze półśredniej.

Szwed specjalizuje się w stójce i dysponuje świetnymi gabarytami – mierzy 191 centymetrów – od 2 mniej od Adesanyi – i posiada 203-centymetrowy zasięg ramion, taki sam jak Nigeryjczyk.Poniżej fragmenty ostatniej walki Szweda, w której efektowną obrotówką na głowę znokautował Shane’a Mitchella.

Sean Strickland wielokrotnie wyrażał się o Sadibou Sy z dużym uznaniem, podkreślając, że ostatnimi czasy 36-latek bardzo mocno się rozwinął.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – DO 100, 200 i 300 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button