UFC

Tony Martin vs. Sergio Moraes i dwa inne starcie dodane do UFC on ESPN+ 4

Karta walk marcowej gali UFC on ESPN+ 4 została wzbogacona o trzy nowe pojedynki, w tym starcie Tony’ego Martina z Sergio Moraesem.

Zaplanowana na 9 marca w Wichicie gala UFC on ESPN+ 4, którą uświetni starcie pomiędzy Juniorem dos Santosem i Derrickiem Lewisem, została uzupełniona o kilka nowych pojedynków.
W kategorii średniej powracający po remisie z Marvinem Vettorim, który przerwał jego serię dwóch zwycięstw Omari Akhmedov (17-4-1) pójdzie w tany z przeplatającym zwycięstwa z porażkami – ostatnio przegrał z Antonio Carlosem JunioremTimem Boetschem (21-12).

Trudno wskazać tutaj faworyta – Akhmedov poszuka najprawdopodobniej obaleń, ale defensywa zapaśnicza silnego jak tur Boetscha nie jest najgorsza. W stójce Amerykanin wydaje się dysponować cięższymi uderzeniami oraz twardszą szczęką, choć ma już na karku aż 37 lat.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Tim Boetsch – 2.15
Omari Akhmedov – 1.65

Wstępny typ:

Tim Boetsch

*****

W 170 funtach rozpędzony trzema z rzędu wiktoriami Anthony Rocco Martin (15-4) – znany wcześniej jako Tony Martin – stanie w szranki z mającym na koncie dwa kolejne zwycięstwa brazylijskim wirtuozem parteru Sergio Moraesem (14-3-1).

Sprawa nie wydaje się szczególnie skomplikowana – w stójce przewaga należeć powinna do Amerykanina, w parterze do Brazylijczyka. Martin uwielbia kontrować próby obaleń kimurami, ale w starciu z Moraesem będzie to piekielnie ryzykowne – z uwagi na szlify parterowe reprezentanta Kraju Kawy. Presja i aktywność ze strony Brazylijczyka mogą stanowić problem dla Amerykanina, ale wydaje się, że jego poprawione szlify stójkowe każą widzieć go w roli faworyta.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Tony Martin – 1.55
Sergio Moraes – 2.45

Wstępny typ:

Tony Martin

*****

Wreszcie w wadze lekkiej powróciwszy ostatnio na zwycięskie tory po dwóch porażkach i remisie, Beneil Dariush (15-4-1) skrzyżuje rękawice ze znajdującym się w dobrej formie – wygrał trzy ostatnie pojedynki – Drewem Dooberem (20-8).

O walce doniosła pierwotnie dziennikarka Farah Hannoun.

Obaj zawodnicy wyróżniają się agresją i aktywnością w stójce, ale wydaje się, że to Dober posiada lepsze szlify kickbokserskie. Swoich szans Dariush najprawdopodobniej zmuszony będzie zatem szukać w parterze, gdzie powinien rozdawać karty. Rzecz jednak w tym, że Dober ostatnimi czasy mocno poprawił zapasy, co stanowić może poważną przeszkodę dla reprezentanta Kings MMA.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Beneil Dariush – 1.60
Drew Dober – 2.25

Wstępny typ:

Drew Dober

Rozpiska UFC on ESPN+ 4

Walka wieczoru

265 lbs: Junior dos Santos (20-5) vs. Derrick Lewis (21-6)

Pozostałe

170 lbs: Tony Martin (15-4) vs. Sergio Moraes (14-3-1)
265 lbs: Ben Rothwell (36-10) vs. Blagoi Ivanov (16-2)
135 lbs: Yana Kunitskaya (11-4) vs. Marion Reneau (9-4-1)
155 lbs: Beneil Dariush (15-4-1) vs. Drew Dober (20-8)
265 lbs: Daniel Spitz (6-2) vs. Jeff Hughes (10-1)
185 lbs: Omari Akhmedov (17-4-1) vs. Tim Boetsch (21-12)

*****

Jedziesz, Janku – czyli trzy najważniejsze tygodnie w karierze Cieszyńskiego Księcia

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button