UFC

Doniesienia: Ben Rothwell powróci do oktagonu w marcu

Wedle nieoficjalnych doniesień, Ben Rothwell powróci do akcji podczas jednej z marcowych gal UFC, mierząc się z Blagoiem Ivanovem.

Dwuletnie zawieszenie za doping Bena Rothwella (36-10) dobiega końca 6 lutego tego roku – i jak donosi portal MMA.bg, Amerykanina ma już zestawiony kolejny pojedynek. Jego rywalem podczas jednej z marcowych gal ma być Blagoi Ivanov (16-2).
37-letni Amerykanin ostatni pojedynek stoczył w kwietniu 2016 roku, przegrywając jednogłośną decyzją sędziowską z Juniorem dos Santosem. W ten sposób jego seria czterech zwycięstw – z Brandonem Verą, Alistairem Overeemem, Mattem Mitrione i Joshem Barnettem – dobiegła końca.

Swojego ostatniego występu i jednocześnie debiutu w oktagonie miło wspominał nie będzie też 32-letni Bułgar. Były mistrz WSoF podczas lipcowej gali UFC Fight Night 133 zmierzył się również – podobnie jak Ben Rothwell – z Juniorem dos Santosem i również przegrał jednogłośną decyzją sędziowską, do walki wychodząc – rzekomo! – z poważnymi problemami zdrowotnymi. W ten sposób zakończyła się jego passa pięciu wiktorii.

Trudno wskazać tutaj faworyta z uwagi na długi rozbrat z oktagonem Amerykanina. Obaj są odrobinę podobni pod względem stylu walki, choć Bułgar przejawia większe od Amerykanina ciągotki do klinczu i parteru. Jeśli przez dwa lata Rothwella nie pokryła jakaś gruba rdza, wydaje się, że jego twarda szczęka, dziwaczny boks i solidna kondycja stanowić mogą o trudnej przeprawie dla Ivanova.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Ben Rothwell – 1.60
Blagoi Ivanov – 2.25

Wstępny typ:

Ben Rothwell

*****

Lowking.pl trafia na Patronite.pl – oto dlaczego

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button