Tomasz Narkun zabrał głos po porażce z Philem De Friesem

Tomasz Narkn zabrał po raz pierwszy głos po sobotniej porażce z Philem De Friesem na KSW 60.

W drodze do rewanżowego starcia z mistrzem wagi ciężkiej Philem De Friesem, które odbyło się podczas sobotniej gali KSW 60 w Łodzi, rozdający karty w 93 kilogramach Tomasz Narkun podkreślał, że jego porażka w pierwszym pojedynku była pochodną jego problemów zdrowotnych – złamanej ręki – oraz dalekiego od idealnego obozu przygotowawczego.
Przed rewanżem zapowiadał detronizację brytyjskiego króla wagi ciężkiej, będąc przekonanym, że niższa waga – wszedł do klatki, ważąc tylko nieco ponad 100 kilogramów i aż o 18 ustępując De Friesowi – zaprowadzą go do zwycięstwa.
Klatkowa rzeczywistość okazała się jednak zupełnie inna i z szumnych zapowiedzi Żyrafy nic nie wyszło. Brytyjczyk z dziecinną łatwością obalał Polaka całkowicie dominując z góry. Ostatecznie ubił bezradnego Narkuna w drugiej rundzie, wcześniej kompletnie unieruchomiwszy go pod sobą.

Żyrafa nie zabierał głosu publicznie po porażce, ale w poniedziałek sytuacja ta uległa zmianie. Stargardzianin opublikował krótkie oświadczenie w mediach społecznościowych.

– Dziękuję Philowi za pojedynek, okazał się lepszy tego wieczoru – napisał Tomasz. – Jesteś wielkim wojownikiem!

– Dziękuję Wam wszystkim za doping i wsparcie, jesteście kochani najlepsi. Każda przegrana jest nauką. Wyciągamy wnioski i lecimy dalej! „Można mnie pokonać ale nigdy złamać”.
Phil De Fries jest jedynym zawodnikiem, który pokonywał Tomasza Narkuna w ostatnich sześciu prawie latach.

Żyrafa obronił pas mistrzowski kategorii półciężkiej aż pięć razy. Nie wiadomo póki co, jakie są jego dalsze plany sportowe, choć z dużym prawdopodobieństwem przyjąć można, że po dwukrotnie nieudanym podboju królewskiej dywizji powróci do 93 kilogramów.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 2230 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

*****

Kursy bukmacherskie na walkę Pudzian vs. Juras ujawnione!

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply