„To kłamstwo” – Oleg Taktarov krytycznie o Khabibie twierdzącym, że nie może opuścić Rosji z powodu zakazów podróży

Legendarny Oleg Taktarov stwierdził, że Khabib Nurmagomedov kłamie, twierdząc, że z powodu zakazów podróży jest uziemiony w Rosji.

Poniedziałkowym rankiem mistrz kategorii lekkiej UFC Khabib Nurmagomedov obwieścił za pośrednictwem mediów społecznościowych, że jego pojedynek z Tonym Fergusonem prawdopodobnie po raz piąty nie dojdzie do skutku.

Stwierdził, że gala UFC 249 najprawdopodobniej odbędzie się jednak na terenie Stanów Zjednoczonych – wbrew planom zorganizowania jej w Dubaju – a on wobec wprowadzonych zakazów podróży utknął w Dagestanie. Dodał, że wedle jego informacji, matchmakerzy szukają już innego rywala dla El Cucuya.

Legendarny rosyjski zawodnik Oleg Taktarov – od dawna chętnie medialnie podskubujący dagestański klan Nurmagomedovów – postawił jednak w rozmowie ze Sport24.ru sprawę jasno, zarzucając mistrzowi UFC wprost, że rozmija się z prawdą.
– To kłamstwo – stwierdził o słowach Khabiba twierdzącego, że utknął w Rosji. – Możesz lecieć prywatnym samolotem.

– Nikt nie zakazał prywatnych lotów. Mogą poprosić prezydenta, aby zezwolił im na opuszczenie kraju. Dowolny biznesmen chętnie im w tym pomoże. Prywatne czartery to zupełnie inna sprawa. Nie chcę szczególnie wdawać się w ten temat, bo niektórzy oczekują ostrego stanowiska, ale Khabib ma masę fanów i ogromne wsparcie ze strony biznesmenów. Może też w razie czego poprosić prezydenta, aby pozwolił mu na chwilę opuścić kraj.

Khabib Nurmagomedov miał już dwukrotnie okazję spotkać się z prezydentem Federacji Rosyjskiej Władimirem Putinem. Przy okazji ostatniego spotkania ten dał mu nawet swój prywatny numer, mówiąc, aby dzwonił, gdyby kiedykolwiek czegokolwiek potrzebował.Pytanie jednak, na ile realny jest wylot Dagestańskiego Orła z Rosji? Czy mając na uwadze, że ledwie 10 dni temu leciał ze Stanów Zjednoczonych do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, następnie do Dagestanu, będzie zainteresowany kolejną długą podróżą na drugą stronę świata? Jednocześnie ścinając wagę?

Tymczasem wedle najnowszych doniesień, organizatorzy zaproponowali już Tony’emu Fergusonowi zastępstwo za Khabiba Nurmagomedova w osobie Justina Gaethje.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz darmowy zakład 50 PLN

*****

„Nawet kijem bym go nie dotknęła” – Joanna Jędrzejczyk odpowiada na ostre komentarze Colby’ego Covingtona

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply