BellatorUFC

TJ Dillashaw: „Mentalnie to jeden z najtwardszych gości, z jakimi kiedykolwiek pracowałem”

Zasiadający na tronie kategorii koguciej UFC TJ Dillashaw nie ma żadnych wątpliwości, że Aarona Pico czeka wielka kariera.

Słynny bokserski trener Freddie Roach nie raz, nie dwa wypowiadał się z ogromnym uznaniem o Aaronie Pico, nie mając żadnych wątpliwości – gdyby młodzian podążył drogą bokserską, zaszedłby bardzo daleko. Nieprzypadkowo zresztą to właśnie on był ostatnimi czasy jednym z głównych sparingpartnerów świetnego boksera Miguela Cotto.
Zdanie Freddiego Roacha w pełnej rozciągłości podziela też rozdający karty w kategorii koguciej UFC TJ Dillashaw, który od kilku miesięcy trenuje wspólnie z 21-letnik piórkowym.

To potwór. Jedyny w swoim rodzaju.

– powiedział o Pico Dillashaw w rozmowie z mediami (za MMAJunkie.com).

Mając szesnaście lat robił zapasy z dorosłymi mężczyznami i pokonywał ich w tym najtrudniejszym sporcie na świecie. Był niebywale twardy, uwielbiał rywalizację. A potem poznałem Aarona Pico osobiści – gość jest mistrzem. Nawet jeśli formalnie jeszcze nim nie jest – to nim jest. Będzie już niebawem.

Jest świetny technicznie pod MMA. Niesamowity. Mentalnie to jeden z najtwardszych gości, z jakimi kiedykolwiek pracowałem. Jedyny w swoim rodzaju.

Przygodę z MMA bijący się pod sztandarem Bellatora Aaron Pico rozpoczął co prawda fatalnie, bo w ledwie 24 sekundy przegrał z Zachem Freemanem, ale po przejściu do kategorii piórkowej idzie jak burza. Wygrał już trzy kolejne walki – wszystkie przez nokauty w pierwszych rundach.

Młodzian nie ukrywa, że interesują go pojedynki bokserskie, ale priorytetem pozostaje dla niego MMA.

*****

Trener: „Conor posiada fenomenalną obronę przed obaleniami”

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button