Trener: „Conor posiada fenomenalną obronę przed obaleniami”

Trener stójki Conora McGregora Owen Roddy zabrał głos na temat ostatnich doniesieni o zestawieniu walki swojego podopiecznego z Khabibem Nurmagomedovem na UFC 229.

Kilka dni temu pojawiły się doniesienia, jakoby trwały intensywne prace nad doprowadzeniem do pojedynku Khabiba Nurmagomedova z Conorem McGregorem, który miałby odbyć się podczas październikowej gali UFC 229 w Las Vegas.

Ojciec Dagestańczyka, Abdulmanap Nurmagomedov w jednym z wywiadów stwierdził, że finalizacja walki jest bardzo bliska. Jak natomiast wygląda to z perspektywy obozu Irlandczyka?
Nie mogę nic potwierdzić, ale byłoby świetnie, gdyby Conor wtedy wrócił…

– powiedział w rozmowie z MMANytt.com trener boksu Owen Roddy.

Conor jest na diecie, cały czas trenuje. Jest zmotywowany, chce walczyć. Jestem pewien, że załatwi kilka spraw, usiądzie do stołu i wynegocjuje dobrą umowę na kolejną walkę. I to będzie kolejny spektakl, jak zawsze. Jestem tak samo podekscytowany jak wszyscy inni.

Dopytany, czy to właśnie naprzeciwko Dagestańskiego Orła stanie Notorious w swoim powrocie do oktagonu po prawie dwóch latach, Roddy nie pozostawił większych wątpliwości.

Nie wiem, ale myślę, że jest na szczycie listy.

– powiedział.

Zawsze powtarzam, że Conor chce największych dostępnych walk. I wydaje mi się, że w tej chwili Khabib jest tym gościem.

W zgodnej opinii ekspertów większych i mniejszych oraz fanów dagestańsko-irlandzkie starcie będzie klasyczną konfrontacją graplera z uderzaczem. Khabib wyróżnia się bowiem wyborną grą zapaśniczą i parterową, nie będąc stójkowym asem, podczas gdy Conor wręcz przeciwni – na nogach jest piekielnie niebezpieczny, a jego parter jest mocno podejrzany.

Uderzacze mają zawsze tę przewagę, że zaczynacie w stójce, więc masz swój dystans.

– powiedział Roddy o zestawieniu McGregora z Nurmagomedovem.

Grapler zawsze musi więc to jakość obejść, dostać się do klinczu – ale w starciu z Conorem jest to bardzo, bardzo trudne do wykonania bez przyjęcia jakiejś bomby. Kwestia ustawienia sobie rywala w pozycji, w której jest najbardziej odsłonięty. Conor posiada fenomenalną obronę przed obaleniami, co było widać w jego walkach z Alvareze, Diazem. Nie odstaje tutaj. Ma fenomenalnego trenera zapasów. Jest w pełni gotowy na walkę z kimkolwiek.

*****

Narożnik Yoela Romero rozważał przerwanie walki: „Jeśli dalej będziesz tak wyglądał, rzucam ręcznik”

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply