UFC

Doniesienia: Khabib Nurmagomedov vs. Conor McGregor w planach na UFC 229

Wedle nieoficjalnych doniesień trwają prace nad doprowadzeniem do walki Khabiba Nurmagomedova z Conorem McGregorem podczas październikowej gali UFC 229.

Wedle nieoficjalnych doniesień, długo wyczekiwany pojedynek o pas mistrzowski kategorii lekkiej pomiędzy Khabibem Nurmagomedovem i Conorem McGregorem jest szykowany na galę UFC 229, która odbędzie się 6 października w Las Vegas. O pracach nad zestawieniem doniósł MMATeamDagastan na Twitterze

https://twitter.com/MMATeamDagestan/status/1007725877189402624
Pierwotnie Dagestańczyk celował w powrót do oktagonu podczas listopadowej gali w Nowym Jorku lub grudniowej, noworocznej w Las Vegas, ale dwa tygodnie temu zdradził, że ostatecznie w grę wchodzą dwie wcześniejsze daty – 8 września oraz właśnie 6 października.

Irlandczyk wczoraj stawił się przed sądem w sprawie kwietniowego ataku na autobus w Brooklynie, ale przesłuchanie odroczono na 26 lipca, bo zawodnik stara się zawrzeć ugodę z zainteresowanymi stronami. Jego menadżer Audie Attar wierzy, że właśnie wtedy sprawa zostanie ostatecznie zamknięta.

Kursy bukmacherskie na walkę są już od dawna wystawione. Wyraźnym faworytem bukmacherskim jest Khabib Nurmagomedov – kurs na jego zwycięstwo wynosi około 1.45. Z kolei kurs na wiktorię Irlandczyka to w zależności od bukmachera między 2.70 i 2.85.

Jeśli Dagestańczyk złapie Irlandczyka pod siatką – prawdopodobnie przewróci go i już nie wypuści na górę. A jeśli wypuści, to mocno rozbitego lub mocno zmęczonego. McGregor rewelacyjnie kontroluje jednak dystans, dysponując niesamowitym wyczuciem czasu i ciężką lewicą, więc jeśli Nurmagomedov zlekceważy go, ruszając nań z impetem, może się to dla niego źle skończyć. Warto mieć też na uwadze, że dla Notoriousa będzie to powrót do oktagonu po prawie 2-letniej przerwie – a to oznacza, że szczególnie na początku walki, gdy będzie najbardziej niebezpieczny, może być pokryty lekką oktagonową rdzą.

*****

Lowkin’ Talkin’ MMA #23 – KSW 44 | UFC 225

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button