UFC

TJ Dillashaw i Gervonta Davis na kursie kolizyjnym: „Zróbmy to, jestem gotowy!”

Utalentowany bokser Gervonta Davis i mistrz kategorii koguciej UFC TJ Dillashaw kontynuują medialne tany, dążąc do rozstrzygnięcia różnicy zdań w oktagonie.

Gdy niepokonany 23-letni bokser Gervonta Davis (20-0) rzucił wyzwanie TJ-owi Dillashawowi po tym, jak ten ubił po raz drugi Cody’ego Garbrandta, wydawało się, że zabieg ten jest obliczony co najwyżej na wywołanie szumu medialnego – i niczego poza tym. Szczególnie że protegowany Floyda Mayweathera Jr. wyrażał gotowość na walkę w formule MMA.

Mistrz 135 funtów UFC chętnie zaakceptował wyzwanie – i obaj wdali się w ostrą wymianę uprzejmości. Nadal jednak wydawało się, że skończy się tylko na medialnym pohukiwaniu.

I choć nadal taki właśnie scenariusz jest najbardziej realny – jak bowiem wyglądałaby ewentualna walka między oboma w formule MMA, nietrudno sobie wyobrazić – to jednak Davis garnie się do walki jak zły.

Davis: Zróbmy to więc, cykorze

Dillashaw: ?‍♂️ Podoba mi się, jak próbujesz utrzymać się w obiegu, kłapiąc gębą, zamiast opowiadać o swoich osiągnięciach w boksie. Twój rekord jest nabity jak stanik z wkładkami, a liczysz się WYŁĄCZNIE z powodu twojego tatuśka Mayweathera. Nigdy nie słyszałem o mistrzu, który nie jest „gotowy” do walki z innym mistrzem ?

Czas na drzemkę ????
Davis: Skopię ci dupę

Dillashaw: ? Przyjdź więc tutaj. Poproś tatuśka Mayweathera o pozwolenie i podpisz kontrakt na jedną walkę. W zasadzie nie ma potrzeby kontraktu na jedną walkę, po prostu podpisz kontrakt na jedną rundę. Więcej mi nie potrzeba.

Cóż, doprowadźmy więc do tego. Jestem gotowy!

Czyżby zatem 23-letni bokser naprawdę był gotów na walkę w formule MMA z najlepszym kogucim na świecie? Czy Dana White i spółka byliby gotowi doprowadzić do takiego pojedynku, mając na uwadze, że Gervonta Davis tani nie jest – za wiktorię z Francisco Fonsecą podczas gali z Conorem McGregorem i Floydem Mayweatherem Jr. zainkasował $600 tys.

Tego póki co nie wiadomo – ale pewnikiem jest, że prędzej czy później takowe pytanie pod adresem White’a padnie.

*****

5 możliwych walk wieczoru na nowojorską galę UFC 230

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button