„Ten Gamrot naprawdę umie zapasy!” – Daniel Cormier z dużym uznaniem o Mateuszu Gamrocie

Daniel Cormier był pod wrażeniem zapaśniczych umiejętności zaprezentowanych przez Mateusza Gamrota w starciu z Guramem Kutateladze.

O byłym podwójnym mistrzu UFC Danielu Cormierze było w ostatnich tygodniach głośno na nadwiślańskiej scenie MMA głównie z powodu medialnych kuksańców, jakie – przeplatane mniejszymi i większymi pochwałami – przesyłał pod adresem nowego mistrza kategorii półciężkiej Jana Błachowicza.

Jednak podczas sobotniej gali UFC Fight Island w Abu Zabi, gdzie pełnił rolę komentatora, DC nie szczędził komplementów innemu Polakowi, Mateuszowi Gamrotowi. Znający się na zapasach jak mało kto – był członkiem amerykańskiej drużyny zapaśniczej na olimpiadzie w 2004 i 2008 roku – Daniel Cormier docenił kunszt wrestlerski wyróżniającego się także w tym właśnie elemencie kudowianina.

W ostatnich sekunda walki Gamera z Guramem Kutateladze Amerykanin z dużym uznaniem podsumował występ Polaka pod kątem zapaśniczym.
– Ten Gamrot… – powiedział, gdy w końcówce Mateusz efektownie przewrócił Gurama. – Mateusz Gamrot jest gościem, którego lubię oglądać w walce, bo koleś umie zapasy. Naprawdę potrafi robić zapasy!

– Popatrzcie tylko, w jaki sposób przewalczył ten pojedynek w ostatnich ośmiu minutach. Imponujące.

Wedle oficjalnych statystyk polski lekki sfinalizował 5 obaleń na 16 podejść. Nie wystarczyło to jednak do zwycięstwa, bo sędziowie niejednogłośnie wskazali na również debiutującego pod sztandarem UFC Gurama Kutateladze.Pierwsza w ponad 8-letniej karierze porażka nie zdeprymowała Mateusza Gamrota. Polski lekki zapowiedział już, że o żadnym rozdzieraniu szat mowy nie ma – zamierza z podwójną mocą wrócić do treningów, aby w kolejnych pojedynkach udowodnić swoją wartość. Kolejny pojedynek chciałby stoczyć w pierwszych miesiącach nowego roku.

*****

Koszulki Lowking.pl dostępne w sprzedaży!

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply