Tai Tuivasa vs. Blagoi Ivanov na UFC 238


Tai Tuivasa powalczy o powrót na zwycięskie tory podczas czerwcowej gali UFC 238, mierząc się z Blagoiem Ivanovem.

Pojedynek w kategorii ciężkiej pomiędzy Taiem Tuivasą (10-1) i Blagoiem Ivanovem (17-2) został dodany do rozpiski gali UFC 238, która odbędzie się 8 czerwca w Chicago. O zestawieniu doniósł portal TheDailyTelegraph.com.au.
Sklasyfikowany na 12. miejscu w rankingu Australijczyk przygodę z UFC rozpoczął od trzech zwycięstw, pokonując Rashada Coultera, Cyrila Askera oraz Andreia Arlovskiego. W grudniu ubiegłego roku podczas gali UFC Fight Night 142 stanął w szranki z Juniorem dos Santosem, ale walki tej miło wspominał nie będzie, bo przegrał przez techniczny nokaut w drugiej rundzie.

Okupujący 14. pozycję w rankingu Blagoi Ivanov karierę w UFC rozpoczął także od starcia z Juniorem dos Santosem, przegrywając na pełnym dystansie. Podczas marcowej gali UFC on ESPN+ 4 zawitał do oktagonu po raz drugi, jednogłośną – choć dyskusyjną – decyzją pokonując Bena Rothwella.

Zobacz także: Analizy i typowanie gali KSW 47 – Narkun vs. De Fries

Walka najprawdopodobniej rozegra się w stójce, choć nie sposób wykluczyć zapaśniczych i klinczerskich prób ze strony Bułgara. Obaj zawodnicy są bardzo odporni, więc o nokaut łatwo nie będzie. Australijczyk powinien jednak mieć po swojej stronie przewagę techniczną i być może szybkościową. Posiada też cięższe ręce, a i od strony kondycyjnej prezentował się dotychczas bardzo dobrze.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Tai Tuivasa – 1.55
Blagoi Ivanov – 2.45

Wstępny typ:

Tai Tuivasa

Rozpiska UFC 238

125 lbs: Valentina Shevchenko (16-3) vs. Jessica Eye (14-6)o pas mistrzowski
125 lbs: Katlyn Chookagian (11-2) vs. Joanne Calderwood (13-3)
115 lbs: Tatiana Suarez (7-0) vs. Nina Ansaroff (10-5)
265 lbs: Tai Tuivasa (10-1) vs. Blagoi Ivanov (17-2)

*****

Błachowicz vs. Rockhold – walka doskonała


Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *