FENKSWPolskie MMA

„Szpileczki, to właśnie lubię najbardziej” – Paweł Jóźwiak odpowiada Maciejowi Kawulskiemu na słowa o 2,5 tys. zarobkach zawodników FEN

Szef FEN Paweł Jóźwiak odniósł się do wypowiedzi Macieja Kawulskiego, który stwierdził, że FEN może podołać wyzwaniom PPV, jeśli zainwestuje w zawodników inkasujących więcej niż 2 tys. zł.

Pierwotnie zaplanowana na 28 marca w Lublinie, gala FEN 28 została z powodu pandemii koronawirusa przeniesiona na inny, nieujawniony jeszcze termin. Prezes organizacji Paweł Jóźwiak ogłosił też, że będzie ona dostępna w systemie PPV – po raz pierwszy w historii FEN. Koszt – 40 PLN.

Jak widzi przyszłość FEN w realiach PPV współwłaściciel KSW Maciej Kawulski? O to zapytał go Mateusz Borek podczas programu Hejt Park na Kanale Sportowym.

– To jest platforma jak każda inna – powiedział Kawulski. – Jeżeli w związku z tym, że przejdą do PPV, zainwestują w zawodników, którzy zarabiają więcej niż 2,5 zł, to pewnie tak.
– Panuje taka bardzo potoczna teoria, że zawodnicy są za drodzy albo boimy się zapłacić tyle zawodnikowi. Ale to nie tak działa. Jeżeli zawodnik zasługuje na 3 miliony dolarów, to znaczy, że zarobi dla ciebie 6, 9, 12 milionów. To znaczy, że należy mu to zapłacić, bo jest tyle warty i wygeneruje taką sprzedaż. W związku z tym jest to pewnego rodzaju ryzyko i trzeba mieć kapitał, zaplecze i know-how, żeby takie ryzyko podjąć, natomiast nie wierzę, że tym składem, którym dzisiaj FEN prezentuje na swoich galach, jest w stanie sprzedać więcej niż tysiąc PPV.

– To są zawodnicy, którzy jeśli nawet są bardzo dobrzy niekiedy sportowo, to jeżeli chodzi o to, jak bardzo są „hot” sprzedażowo i czy są w stanie wygenerować impuls, który jest o wiele poważniejszy niż decyzja na pilocie, czyli impuls sprzedażowy – to nie.

– Natomiast życzę im, żeby na tej swojej nowej drodze rozwoju, jaką jest wejście w przestrzeń PPV, zainwestowali w zawodników, za których się płaci chociażby tyle, ile my płacimy naszym topowym zawodnikom. A to już są setki, tysiące i miliony złotych. Nie da się tego zrobić za 2 tysiące.Paweł Jóźwiak zdążył już odnieść się do przytoczonych powyżej słów Macieja Kawulskiego za pośrednictwem Twittera.

Szpileczki ,to właśnie lubje najbardziej Winking face
Żaden nawet początkujący zawodnik nie zarabia u nas 2,5 k.
Mamy swój plan i go konsekwentnie realizujemy od lat . Ppv to będzie kolejny duży krok dla rozwoju naszej organizacji .Mackowi dziękuje bardzo za troskę o nas i cenne porady

Wychodzi na to ze sprzedamy mniej ppv,niż biletów na gale 😆

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz darmowy zakład 50 PLN

*****

„Nawet kijem bym go nie dotknęła” – Joanna Jędrzejczyk odpowiada na ostre komentarze Colby’ego Covingtona

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button