Polskie MMAUFC

Świat o walce Fabiński vs. Urbina

Jak szanse Bartosza Fabińskiego w starciu z Hectorem Urbiną widzą zachodni dziennikarze oraz fani?

Bartosz Fabiński stoczy dziś w nocy swoją drugą walkę w oktagonie. Na meksykańskiej gali UFC Fight Night 78 w Monterrey skrzyżuje rękawice z Hectorem Urbiną.

Szczegółową analizę tego pojedynku znajdziecie tutaj, natomiast nasze redakcyjne typowanie gali tutaj.

Jak natomiast pojedynek Fabińskiego z Urbiną widzą zagraniczni dziennikarze oraz fani? Sprawdźmy!

*****

Patrick Wyman – Bleacherreport.com

Urbina jest powolnym rzemieślnikiem, ale jednocześnie agresywny, odpornym i dysponującym przyzwoitymi umiejętnościami. Rzuca mocne sierpy i niskie kopnięcia w dystansie, ale sedno jego gry opiera się na funkcjonalnych wejściach w obie nogi i przyzwoitej kontroli z góry. Ma solidne duszenia.

Fabiński to duży, silny grinder. Wywodzi się z judo, posiada szeroki wachlarz obaleń, wliczając haczenia, rzuty i bardziej tradycyjne sprowadzenia. Jego klincz jest mocny, z ostrymi łokciami i ciasnymi kolanami. Praca na macie jest jego specjalnością, miesza kontrolę z obchodzeniem pozycji i okazjonalnymi poddaniami.

Wszystko to faworyzuje Fabińskiego mocniej, niż wskazują na to kursy. Jest większy, silniejszy, bardziej fizyczny, jest lepszym atletą oraz bardziej efektywnym grinderem. Fabiński przez decyzję.

Typ: Bartosz Fabiński

Oryginalny tekst: link

*****

Connor Ruebusch – Sherdog.com

Największym atutem Urbiny są jego poddania. Ma solidną kontrolę z góry i świetne duszenia – przypominam gilotyną z wysoko uniesionym łokciem, którą skończył Edgara Garcię w swoim debiucie w UFC.

Umiejętności Fabińskiego są nawet bardziej ograniczone niż Urbiny, ale to tak naprawdę prowadzi do bardziej skoncentrowanej gry. Fabiński jest wymęczającym rywali artystą sprowadzeń i zdaje sobie z tego sprawę, nigdy nie spędzając więcej czasu w dystansie, niż potrzeba, szukając dociśnięcia rywala do siatki i zaciągnięcia go na matę.

Mam przeczucie, że z taką grą nastawioną na obalenia Fabiński może skończyć w jednym z duszeń Urbiny; byłby jednak zdecydowanie najmocniejszym zawodnikiem, jakiego Urbina kiedykolwiek odklepał. Mój typ to Fabiński przez TKO w trzeciej rundzie.

Typ: Bartosz Fabiński

Oryginalny tekst: link

*****

Gabe Killian – MMAOddsBreaker.com

Nie staję mocno po stronie żadnego z tych półśrednich, ale uważam, że Urbina jest lepszym zawodnikiem MMA i powinien być faworytem przed tą walką, zwłaszcza, że będzie miał przewagę swojego terenu z meksykańskim tłumem w Monterrey.

Spodziewam się, że Urbina będzie rzucał bombami w stójce, a potem zmieni taktykę i pójdzie po obalenie; w każdej rundzie, przez pełne trzy rundy, męcząc Fabińskiego na macie w drodze do zwycięstwa na kartach sędziowskich. Uważam, że największą szansą Fabińskiego na zwycięstwo jest odprawić Urbinę uderzeniami. Pomimo, że w tej walce półśrednich jest to możliwe, myślę, że szanse na to są niewielkie. Jeśli Urbina zostanie naruszony w trakcie walki, myślę, że bardziej prawdopodobnym jest, że przetrwa. Mogę sobie wyobrazić, że zostaje naruszony w pierwszej rundzie, znosi to, a potem wygrywa drugą i trzecią rundę, notując drugie kolejne zwycięstwo w oktagonie. Pomimo tego spodziewam się, że bardziej prawdopodobne jest, że będzie lepszy od Fabińskiego już od pierwszej rundy.

Typ: Hector Urbina

Oryginalny tekst: link

*****

Patrick L. Stumberg – MMAMania.com

Gdy Fabiński wchodzi do klatki, jego plan ataku jest bardzo prostu: rzuci twoim tyłkiem o matę tak wiele razy, jak wiele razy spróbujesz wstać. Jego szlify judo oraz wielka siła czynią z tego zwycięską propozycję przeciwko tym, których gra jest zbyt ograniczona, aby wykorzystać jego własny brak różnorodności.

Nieszczęśliwie dla Urbiny, wydaje się, że kwalifikuje się do tej kategorii. El Toro – pomimo tego, że sprawny zawodnik – brakuje narzędzi, aby wykluczyć zapaśnicze szarże swojego rywala. Pomijając ewentualne problemy ze ścinaniem wagi – które mogą się pojawić, bo dla Fabińskiego będzie to dopiero druga walka w 170 funtach – Urbina będzie fruwał.

Rzeźnik wyrąbie sobie drogę do decyzji albo późnego technicznego nokautu.

Typ: Bartosz Fabiński

Oryginalny tekst: link

*****

David Castillo – BlodyElbow.com

Urbina ma dobrą moc w uderzeniach, ale dysponuje czystymi uderzeniami pod MMA; co oznacza bardzo mało rytmu i tempa. Bardziej prawdopodobny scenariusz jest taki, że Bartosz napiera go arsenałem swoich ograniczonych uderzeń a potem męczy go z góry. Ciężko mi sobie wyobrazić, by walka potoczyła się inaczej.

Typ: Bartosz Fabiński

Oryginalny tekst: link

*****

Typowanie fanów na portalu Tapology:

fabinskitypy

*****

Co sądzicie o powyższych opiniach?

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button