UFC

Stipe Miocic vs. Francis Ngannou II walką wieczoru UFC 260

Marcową galę UFC 260 uświetni rewanżowe starcie Stipego Miocicia z Francisem Ngannou o złoto wagi ciężkiej.

Rewanżowy pojedynek na szczycie kategorii ciężkiej pomiędzy Stipe Miociciem (20-3) i Francisem Ngannou (15-3) zwieńczy galę UFC 260, która odbędzie się 27 marca, najprawdopodobniej w Las Vegas.

Zestawienie to potwierdził szef organizacji Dana White podczas konferencji prasowej po sobotniej gali w Abu Zabi.
Obaj zawodnicy po raz pierwszy skrzyżowali rękawice w styczniu 2018 roku. Amerykanin zdominował wówczas Kameruńczyka na pełnym dystansie, broniąc tytułu mistrzowskiego. Od tamtego czasu był widziany w oktagonie trzykrotnie, za każdym razem naprzeciwko Daniela Cormiera. Pół roku po zwycięstwie z Predatorem przegrał z DC przez nokaut w pierwszej rundzie. Rok później, w sierpniu 2019 roku, zrewanżował się Cormierowi, ubijając go w czwartej odsłonie. Do trylogii doszło w sierpniu ubiegłego roku – w ramach gali UFC 252 Stipe pokonał Daniela jednogłośną decyzją sędziowską.Z kolei Francis Ngannou pół roku po porażce ze Stipe Miociciem doznał drugiej, po fatalnym występie również jednogłośnie ulegając Derrickowi Lewisowi. Później nabrał jednak wiatru w żagle, ekspresowo w pierwszych rundach nokautując Curtisa Blaydesa w rewanżu, Caina Velasqueza, Juniora dos Santosa i ostatnio, tj. w maju zeszłego roku w ramach gali UFC 249, Jairzinho Rozenstruika.
Seria zwycięstw Kameruńczyka robi wrażenie, ale warto mieć jednak na uwadze, że nie mieliśmy okazji sprawdzić, czy – w jakim stopniu? – poprawił swoje zapasy i kondycję, w których deficytami przypłacił klęskę w pierwszej walce ze Stipe Miociciem. Nadal w swoich poczynaniach bywa narwany, nieszczególnie dbając o technikę – ale jeśli trafi, jest po wszystkim.

Pytanie, czy Miocic zdoła przetrwać pierwszą rundę? Czy wojny z Cormierem odcisnęły się na jego odporności?

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Stipe Miocic – 2.15
Francis Ngannou – 1.60

Wstępny typ:

Francis Ngannou

Rozpiska UFC 260

Walka wieczoru

265 lbs: Stipe Miocic (20-3) vs. Francis Ngannou (15-3) – o pas mistrzowski

Co-main event

145 lbs: Alexander Volkanovski (22-1) vs. Brian Ortega (15-1) – o pas mistrzowski

Pozostałe

205 lbs: Jimmy Crute (12-1) vs. Johnny Walker (18-5)
205 lbs: Michał Oleksiejczuk (14-4) vs. Modestas Bukauskas (11-3)

*****

Koszulki Lowking.pl dostępne w sprzedaży!

Powiązane artykuły

Komentarze: 1

Dodaj komentarz

Back to top button