Polskie MMAUFC

Michał Oleksiejczuk vs. Modestas Bukauskas na marcowej gali UFC 260

Michał Oleksiejczuk i Modestas Bukauskas powalczą w marcu o powrót na zwycięskie tory.

Polsko-litewskie starcie w wadze półciężkiej pomiędzy Michałem Oleksiejczukiem (14-4) i Modestasem Bukauskasem (11-3) jest planowane na okoliczność gali UFC Fight Night, która odbędzie się 27 marca na UFC 260 w nieujawnionej jeszcze lokalizacji.

O bliskich finalizacji pracach nad zestawieniem walki poinformował nieoficjalnie portal MMAFighting.com.
Lord przygodę z UFC rozpoczął w grudniu 2017 roku, pokonując na pełnym dystansie Khalila Rountree. Wynik walki został jednak z czasem zmieniony na no contest, a Polak zawieszony na rok za doping. Powróciwszy w 2019 roku, Michał Oleksiejczuk odniósł dwa efektowne zwycięstwa, ubijając Giana Villante i Gadzhimurada Antigulova.

Jednak we wrześniu przegrał przez poddanie z Ovincem St. Preuxem. Drugą porażkę z rzędu zadał mu natomiast w lutym ubiegłego roku Jimmy Crute – również przez poddanie. Lord zrobił sobie wówczas dłuższą przerwę, aby załatać w swojej grze luki zapaśniczo-parterowe.Modestas Bukauskas, były mistrz kategorii półciężkiej Cage Warriors, zadebiutował pod banderą UFC w lipcu ubiegłego roku, swoimi firmowymi bocznymi łokciami nokautując przy siatce Andreasa Michailidisa. W październiku stoczył drugą walkę, ale tej tak miło wspominał nie będzie – został bowiem ubity przez Jimmy’ego Crute’a.

Obaj zawodnicy to przede wszystkim stójkowicze. Jednak od strony szybkościowej i pięściarskiej, a być może także kondycyjnej, to Polak powinien mieć przewagę. Pytanie oczywiście, jak wpłynie na niego ponad roczna przerwa?
Przewidywane kursy bukmacherskie:

Michał Oleksiejczuk – 1.50
Modestas Bukauskas – 2.50

Wstępny typ:

Michał Oleksiejczuk

Rozpiska UFC 260

205 lbs: Jimmy Crute (12-1) vs. Johnny Walker (18-5)
205 lbs: Michał Oleksiejczuk (14-4) vs. Modestas Bukauskas (11-3)

*****

Koszulki Lowking.pl dostępne w sprzedaży!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button