UFC

Alexander Volkanovski vs. Brian Ortega na marcowej gali UFC 260

W drugiej obronie złota 145 funtów Alexander Volkanovski skrzyżuje rękawice z Brianem Ortegą, a do walki dojdzie podczas marcowej gali UFC 260.

Pojedynek na szczycie kategorii piórkowej pomiędzy zasiadającym na jej tronie Alexandrem Volkanovskim (22-1) i stającym po raz drugi w karierze przed szansą sięgnięcia po złoto Brianem Ortegą (15-1) odbędzie się podczas zaplanowanej na 27 marca gali UFC 260.

O zestawieniu doniósł portal ESPN.com. Starcie to szykowane jest w ramach co-main eventu, bo galę ma uświetnić rewanżowy pojedynek o złoto wagi królewskiej pomiędzy Stipe Miociciem i Francisem Ngannou – nie jest on jednak jeszcze sfinalizowany.
Walczący pod banderą UFC od 2016 roku Australijczyk serią siedmiu zwycięstw – między innymi z Jose Aldo czy Frankiem Edgarem – utorował sobie drogę do walki o tytuł mistrzowski, w grudniu 2019 roku detronizując właśnie Maxa Hollowaya, którego pokonał jednogłośną decyzją sędziowską. Do rewanżu doszło w lipcu ubiegłego roku w ramach gali UFC 251 – i to również Australijczyk skończył z tarczą, zwyciężając niejednogłośnie, choć zdaniem wielu, decyzja ta była dyskusyjna.Brian Ortega zasilił szeregi amerykańskiego giganta już w 2014 roku, ale pierwszej walki miło wspominał nie będzie – wygrał ją co prawda szybko przez poddanie, ale w jego organizmie wykryto doping, za co został zdyskwalifikowany na dziewięć miesięcy, a wynik pojedynku zmieniono na no-contest.

Powróciwszy po przerwie, T-City wygrał sześć następnych walk – między innymi z Frankiem Edgarem czy Renato Moicano – dochodząc do mistrzowskiego boju z Maxem Hollowayem. W grudniu 2018 roku dostał jednak od Hawajczyka srogie lanie, przegrywając przez techniczny nokaut w czwartej rundzie – tj. do piątej już nie wyszedł. Później przez długi czas borykał się z problemami zdrowotnymi, do akcji powracając dopiero w październiku ubiegłego roku. Zademonstrował jednak fantastyczną formę, rozbijając na pełnym dystansie Chan Sung Junga i tym samym powracając do rozgrywki mistrzowskiej.
Trudno wskazać tutaj faworyta. Brian Ortega wyglądał co prawda kapitalnie w starciu z Koreańskim Zombie – mocno poprawił stójkę, a jego parter zawsze był kapitalny – ale… Dyspozycja Koreańczyka z Południa dawała do myślenia. W starciu tym mistrz będzie prawdopodobnie zmuszony odstawić kompletnie zapasy, bo w walce na chwyty pretendent jest piekielnie groźny, dysponując też kapitalną gilotyną w kontrze na obalenia.

Australijczyk to jednak wyrachowany uderzacz, który może mieć po swojej stronie przewagę szybkości. Kto wie, czy lowkingi, krótkie kombinacje oraz bokserskie kontry nie sprawią Orterze sporo problemów.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Alexander Volkanovski – 1.60
Brian Ortega – 2.15

Wstępny typ:

Alexander Volkanovski

Rozpiska UFC 260

Co-main event

145 lbs: Alexander Volkanovski (22-1) vs. Brian Ortega (15-1) – o pas mistrzowski

Pozostałe

205 lbs: Jimmy Crute (12-1) vs. Johnny Walker (18-5)
205 lbs: Michał Oleksiejczuk (14-4) vs. Modestas Bukauskas (11-3)

*****

Koszulki Lowking.pl dostępne w sprzedaży!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button