UFC

Stipe Miocic vs. Alistair Overeem na UFC 203

Pojedynek o pas mistrzowski kategorii ciężkiej pomiędzy Stipe Miocicem i Alistairem Overeemem odbędzie się na UFC 203.

Podczas meczu koszykarskiego Cleveland Cavaliers z Toronto Raptors ogłoszono, że mistrz kategorii ciężkiej Stipe Miocic (15-2) w swojej pierwszej obronie pasa zmierzy się z Alistairem Overeemem (41-14, 1 NC), a do walki dojdzie 10 września na gali UFC 203, która po raz pierwszy odbędzie się w Cleveland, rodzinnym mieście Amerykanina.

Miocic utorował sobie drogę do walki o pas mistrzowski, zwyciężając pięć z sześciu pojedynków. Po ubiciu Marka Hunta i Andreia Arlovskiego, którymi to wiktoriami podniósł się po porażce z Juniorem dos Santosem, stanął do walki o złoto z Fabricio Werdumem. Na gali UFC 198 nie dał szans Brazylijczykowi, nokautując go w niespełna trzy minuty.

Overeem natomiast po wygraniu ledwie dwóch z pierwszych pięciu starć pod banderą UFC wszedł na wysokie obroty, zwyciężając cztery następne pojedynki – ubił Stefana Struve, wypunktował Roy’a Nelsona, po profesorsku rozmontował Juniora dos Santosa i ostatnio, na gali UFC Fight Night 87 na początku maja, efektownie skończył Andreia Arlovskiego.

Od strony bokserskiej Miocic wydaje się lepiej poukładanym zawodnikiem, aktywnie pracując na nogach i dobrze korzystając z ciosów prostych. Znajduje się też ostatnio w wybornej formie i jego pewność siebie i nastawienie psychiczne mogą bardzo mu pomóc. Holender natomiast będzie miał po swojej stronie szeroki wachlarz kopnięć, umiejętność walki z obu pozycji, klincz oraz wyrachowanie i taktyczne podejście będące rezultatem treningów z Gregiem Jacksonem i Mikiem Winkeljohnem.

Aktualna rozpiska UFC 203:

265 lbs: Stipe Miocic (15-2) vs. Alistair Overeem (41-14) – o pas kategorii ciężkiej

Powiązane artykuły

Back to top button