UFC

Mairbek Taisumov vs. Nik Lentz na UFC 203

Mairbek Taisumov w starciu z Nikiem Lentzem na gali UFC 203 powalczy o piąte z rzędu zwycięstwo.

Pojedynek w kategorii lekkiej pomiędzy czeczeńskim uderzaczem Mairbekiem Taisumovem (25-5) i amerykańskim zapaśnikiem Nikiem Lentzem (26-7-2) został dodany do karty walk gali UFC 203, która odbędzie się 10 września w Cleveland.

Taisumov wygrał pięć z dotychczasowych sześciu walk pod banderą UFC. Znajduje się obecnie na fali czterech kolejnych zwycięstw, wszystkich przez nokaut. Pod jego uderzeniami padali kolejno Marcin Bandel, Anthony Christodoulou, Alan Patrick i ostatnio, na kwietniowej gali UFC Fight Night 86, Damir Hadzovic.

Lentz przeplata ostatnimi czasy zwycięstwa z porażkami. Po tym jak Chad Mendes przerwał jego serię trzech zwycięstw, Carny wypunktował Manny’ego Gamburyana, przegrał przez poddanie z Charlesem Oliveirą i ostatnio, w grudniu ubiegłego roku na gali UFC on FOX 17, pokonał przez decyzję Danny’ego Castillo.

Zwycięzca najprawdopodobniej przedrze się do czołowej piętnastki dywizji, ewentualnie znajdzie się tuż za nią.

Taisumov zrobi wszystko, aby utrzymać walkę na środku oktagonu, gdzie jego przewaga nie powinna podlegać dyskusji. Lentz natomiast spróbuje łapać klincz i przenosić walkę do parteru, bo tam powinien dyktować warunki. Wiele zależeć zatem będzie od pracy na nogach i obrony przed obaleniami w wykonaniu Taisumova. W dotychczasowych pojedynkach nie można mu było pod tym względem wiele zarzucić, co czyni go faworytem tego starcia.

Predykcja kursów bukmacherskich:

Mairbek Taisumov – 1.55
Nik Lentz – 2.40

Aktualna rozpiska UFC 203:

Walka wieczoru

265 lbs: Stipe Miocic (15-2) vs. Alistair Overeem (41-14) – o pas kategorii ciężkiej

Pozostałe

265 lbs: Fabricio Werdum (20-6-1) vs. Ben Rothwell (36-10)
155 lbs: Mairbek Taisumov (25-5) vs. Nik Lentz (26-7-2)

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button