Stephen Thompson vs. Anthony Pettis na UFC on ESPN+ 6


Anthony Pettis stanie do walki ze Stephenem Thompsonem podczas marcowej gali UFC on ESPN+ 6 w Nashville.

A jednak! Były mistrz kategorii lekkiej i pretendent do pasa mistrzowskiego wagi piórkowej Anthony Pettis (21-8) przenosi się do 170 funtów, gdzie powita go Stephen Thompson (14-3-1). Do starcia dojdzie podczas zaplanowanej na 23 marca w Nashville gali UFC on ESPN+ 6 – i będzie ono walką wieczoru.

O werbalnej zgodzie obu zawodników na walkę poinformował dziennikarz Ariel Helwani.
W ostatnich dniach Showtime rzucił w mediach społecznościowych wyzwanie Wonderboyowi, które ten szybko zaakceptował, zapowiadając później, że zmiażdży śmiałka. Pomysł zestawienia obu najwyraźniej przypadł też do gustu matchmakerom UFC.

Pettis od dwóch lat nie może złapać wiatru w żagle, przeplatając zwycięstwa z porażkami. Powróciwszy do wagi lekkiej po nieudanym podboju 145 funtów, wypunktował Jima Millera, następnie jednak będąc zmuszonym uznać wyższość Dustina Poiriera. W starciu z Michaelem Chiesą ponownie błyszczał, wracając na zwycięskie tory, ale podczas październikowej gali UFC 229 nie miał wiele do powiedzenia w starciu z Tonym Fergusonem, nie wychodząc do trzeciej rundy.

Ostatniej walki nie zaliczy do udanych także Wonderboy, który w maju zeszłego roku podczas gali UFC Fight Night 130 przegrał na punkty z Darrenem Tillem. Wcześniej natomiast wypunktował Jorge Masvidala powracając na drogę zwycięstw po dwóch nieudanych próbach zdobycia pasa w starciach z Tyronem Woodleyem.

Obaj zawodnicy to przede wszystkim stójkowicze – Pettis będzie prawdopodobnie szybszy, ale od strony szybkościowej niewiele można zarzucić też Thompsonowi, który dodatkowo będzie miał po swojej stronie wyraźną przewagę warunków fizycznych. Showtime to oczywiście znacznie groźniejszy grappler, ale przewrócenie Wonderboya będzie piekielnie trudnym zadaniem.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Stephen Thompson – 1.45
Anthony Pettis – 2.70

Wstępny typ:

Stephen Thompson

Rozpiska UFC on ESPN+ 6

Walka wieczoru

170 lbs: Stephen Thompson (14-3-1) vs. Anthony Pettis (21-8)

Pozostałe

265 lbs: Curtis Blaydes (10-2) vs. Justin Willis (8-1)

*****

Lowing.pl trzy miesiące z Patronite.pl


Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *