Curtis Blaydes vs. Justin Willis na UFC on ESPN+ 6


Curtis Blaydes powalczy o powrót na zwycięskie tory podczas marcowej gali UFC on ESPN+ 6 w Nashville, gdzie skrzyżuje rękawice z rozpędzonym Justinem Willisem.

Ważny dla układu sił w dywizji ciężkiej pojedynek pomiędzy Curtisem Blaydesem (10-2) i Justinem Willisem (8-1) został dodany do zaplanowanej na 23 marca w Nashville gali UFC on ESPN+ 6. O walce nieoficjalnie poinformował Nolan King.
Sklasyfikowany na 4. miejscu w rankingu Razor powraca po przegranej przez nokaut walce z Francisem Ngannou, który ubił go podczas listopadowej gali UFC Fight Night 141 w Pekinie. Wcześniej Curtis Blaydes wygrał pięć walk z rzędu – między innymi z Alistairem Overeemem czy Markiem Huntem, wplatając między nie zakończone ostatecznie wynikiem no-contest – z powodu wpadki marihuanowej – starcie z Adamem Milsteadem.

Z kolei okupujący 10. miejsce w klasyfikacji Justin Willis, który wojuje w UFC od 2017 roku, jest w oktagonie niepokonany, mogąc pochwalić się serią czterech zwycięstw. Ostatnie odniósł podczas grudniowej gali UFC Fight Night 141, wypunktowując Marka Hunta. Wcześniej natomiast pokonywał Chase’a Shermana, Allena Crowdera i Jamesa Mulherona.

Blaydes będzie miał po swojej stronie ogromną przewagę warunków fizycznych, która może mu się przydać w walce w stójce, gdzie szybkościowo i technicznie to prawdopodobnie reprezentant American Kickboxing będzie rozdawał karty. Wydaje się jednak, że od strony zapaśniczej i wydolnościowej to Razor jest mocniejszy i nawet jeśli nie będzie w stanie przewracać Willisa, który sam jest solidnym zapaśnikiem, to może gnębić go na siatce.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Curtis Blaydes – 1.55
Justin Willis – 2.45

Wstępny typ:

Curtis Blaydes

Rozpiska UFC on ESPN+ 6

Walka wieczoru

170 lbs: Stephen Thompson (14-3-1) vs. Anthony Pettis (21-8)

Pozostałe

265 lbs: Curtis Blaydes (10-2) vs. Justin Willis (8-1)

*****

Lowing.pl trzy miesiące z Patronite.pl


Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *