UFC

„Sprawa podobno potwierdzona” – Jan Błachowicz vs. Jiri Prochazka w październiku w Gdańsku? Nowe doniesienia nt. gali UFC w Polsce!

W programie Hejt Park na Kanale Sportowym przemycono nowe doniesienia na temat powrotu UFC do Polski.
Kilka tygodni temu na nadwiślańskiej scenie zrobiło się głośno na temat potencjalnej gali, jaką w Polsce miałoby jeszcze w tym roku zorganizować UFC. W odrobinę zawoalowany sposób mówiły o tym chociażby Joanna Jędrzejczyk czy Karolina Kowalkiewicz.

Temat trzeciej biało-czerwonej gali powrócił tymczasem w poniedziałkowej odsłonie Hejt Parku, w którym byłego mistrza wagi półciężkiej UFC Jana Błachowicza ugościł Mateusz Borek. I to właśnie ten ostatni nawiązał do powrotu Dany White’a i spółki nad Wisłę, posiłkując się nieoficjalnymi doniesieniami.
– Powiedz mi, czy to coś słyszałeś, że ta gala ma być w Polsce w październiku? – zapytał Borek. – Bo wczoraj doszły do mnie takie informacje, że to jest podobno już jakby sprawa potwierdzona – że październik i Gdańsk.

– To masz lepsze informacje niż ja – odparł Błachowicz.

– Ty nic nie wiesz oficjalnie?

– Nic nie wiem. Oficjalnie nic nie wiem i nieoficjalnie też nic nie wiem. Ale fajnie.

Cieszyński Książę wierzy, że starcie z nowym mistrzem Jirim Prochazką sprzedałoby się w Europie doskonale. Ocenia też, że taka gala mogłaby się organizatorom zwrócić.

– Wydaje mi się, że by się sprzedała – stwierdził. – Jeżeli miałbym walczyć z Prochazką, to nie widzę innej opcji niż gdzieś na naszym kontynencie. Czy Czechy, czy Polska, ogólnie Europa. To musi być gdzieś tutaj zrobione. Jeżeli do tej walki dojdzie, tak to pewnie będzie zrobione, tylko że pod czas amerykański.W zeszłym tygodniu Conor McGregor – współwłaściciel grupy menadżerskiej Paradig SM, która prowadzi karierę czeskiego mistrza – zasugerował, że idealnym miejsce na zorganizowanie walki Jana Błachowicza z Jirim Prochazką byłby stadion w Europie. Uznał też, że gala powinna odbyć się w systemie PPV w godzinach dostosowanych do rynku amerykańskiego.

Jak natomiast widzi to polski zawodnik – PPV czy Fight Night?

– Sam nie wiem – powiedział. – Sam nie wiem. Jednak spoko, jakby to PPV było jednak pod czas amerykański, bo można byłoby wtedy zarobić dość dobrze. Nie wiem. Ja bym chciał przede wszystkim, żeby ta walka się odbyła. Żeby się odbyła z nim o ten pas. Najlepiej w Polsce, ale to jest jakby sprawa drugorzędna.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

– Rozmowy trwają, ale też nie mogę za bardzo zdradzać, na jakim są etapie. Jak mówię, zasialiśmy to ziarenko, zarzuciliśmy sieci. Też po to byliśmy w Singapurze, żeby tę walkę oglądać na żywo, żeby moja menadżerka mogła porozmawiać w cztery oczy z ludźmi odpowiedzialnymi za to wszystko, więc… Dzieje się.

– Powiem tak – na razie wszystko jest palcem na wodzie pisane. Ale lecimy też – jeżeli wszystko się uda i nic nas nie wybije z rytmu – na International Fight Week do Vegas, żeby dalej walczyć o tę walkę. Myślę, że się uda.

– Zostaliśmy tam zaproszenie, więc sobie przy okazji wykorzystamy tę możliwość. Jak już jesteśmy zaproszeni, lecimy, aby o to powalczyć.

Ostatnią galę w Polsce UFC zorganizowało w 2017 roku. Wydarzenie odbyło się w Gdańsku. Dwa lata wcześniej Amerykanie rozdziewiczyli nasz rynek, organizując galę w Krakowie.
Na zakończenie Hejt Parku Mateusz Borek raz jeszcze nawiązał do potencjalnej gali w Polsce.

– Jan Błachowicz – podsumował program. – Były mistrz i przyszły mistrz. I to już niedługo się wydarzy. I śledźcie, bo może właśnie to padło dzisiaj, że to będzie październik, Polska, bo słyszę, że ta gala się za chwilę będzie materializować.

Cieszyński Książę kilka tygodni temu pokonał Aleksandara Rakicia, walcząc aktywnie o to, aby zostać kolejnym pretendentem do walki o pas mistrzowski. Nowy mistrz Jiri Prochazka, który zdetronizował w Singapurze Glovera Teixeirę, podziela entuzjazm Polaka, wyrażając pełną gotowość na konfrontację.

Cała rozmowa poniżej.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button