Polskie MMAUFC

UFC wróci do Polski jeszcze w tym roku? Joanna Jędrzejczyk zdradziła, że „termin zabukowany”, w grze trzy lokalizacje!

Czyżby jeszcze w tym roku UFC zorganizowało trzecią w historii galę w Polsce? Coraz więcej przesłanek na taki właśnie scenariusz wskazuje.
Dotychczas Dana White i spółka organizowali gale UFC w Polsce dwukrotnie, ale coraz więcej znaków na niebie i ziemi wskazuje na to, że niebawem zjadą nad Wisłę ponownie – i to jeszcze w tym roku!

Od dłuższego czasu o gali w Polsce chętnie mówi były mistrz wagi półciężkiej Jan Błachowicz, który potencjalne starcie z Jirim Prochazką – jeśli ten w sobotę pokona w Singapurze Glovera Teixeirę w starciu o złoto 205 funtów – stoczyłby właśnie w Polsce.
Rąbka tajemnicy w rozmowie z portalem InTheCage.pl uchyliła była mistrzyni wagi słomkowej Joanna Jędrzejczyk, która zdradziła, że UFC ma już zarezerwowaną datę na galę nad Wisłą.

– Wiem to od pół roku – powiedziała olsztynianka. – Dla mnie to jest dziwne, bo już powinno się coś dziać. Oczywiście, UFC mi nie chce powiedzieć, ale ja wiem to ze swoich kontaktów.

Wtajemniczona – przynajmniej do pewnego stopnia – w plany amerykańskiego giganta dotyczące powrotu do Polski jest też Karolina Kowalkiewicz, która w minioną sobotę powróciła na zwycięskie tory, pokonując w rewanżu Felice Herrig.W rozmowie z PolsatSport.pl łodzianka zdradziła, że otrzymała pewne informacje, nie wdając się jednak w szczegóły.

– Gdyby w drugiej połowie roku odbyła się gala w Polsce, to bardzo chciałabym na niej zawalczyć – powiedziała.

Więcej w temacie powiedział mąż i trener byłej pretendentki do złota 115 funtów Łukasz Zaborowski.

– Z tego, co słyszałem, to ta gala się odbędzie – zdradził. – Aktualnie w grze są dwie lokalizacje. Myślę, że jeśli Joanna Jędrzejczyk wygra walkę z Zhang i będzie walczyła o pas, to Stadion Narodowy jest do wzięcia.
Dziennikarz Paweł Wyrobek doprecyzował, że w grę wchodzą trzy lokalizacje – Gdańsk, Gliwice oraz… Stadion Narodowy w Warszawie.

Poza stającą w sobotę do rewanżu z Weili Zhang Joanną Jędrzejczyk pozycję Polski w strukturach UFC – a tym samym prawdopodobieństwo powrotu Amerykanów nad Wisłę – wzmocnić może także Mateusz Gamrot, który 25 czerwca w walce wieczoru gali UFC Fight Night w Las Vegas skrzyżuje rękawice z Armanem Tsarukyanem.

Ostatnią galę w Polsce UFC zorganizowało w 2017 roku. Wydarzenie odbyło się w Gdańsku. Dwa lata wcześniej Amerykanie rozdziewiczyli nasz rynek, organizując galę w Krakowie.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Komentarze: 4

Dodaj komentarz

Back to top button