KSWPolskie MMA

Soldaev vs. Tarchila? Maciej Kawulski reaguje na wyzwanie, jakie Mołdawianin na KSW 94 rzucił Czeczenowi!

Maciej Kawulski wypowiedział się na temat potencjalnej konfrontacji w wadze piórkowej KSW pomiędzy Adamem Soldaevem i Danu Tarchilą.

Współwłaściciel KSW Maciej Kawulski zabrał głos na temat wyzwania, jakie Danu Tarchila rzucił Adamowi Soldaevowi.

Podczas zeszłotygodniowej gali KSW 94 w trójmiejskiej Ergo Arenie nie po raz pierwszy świetną formą błysnął młodziutki Danu Tarchila. Kapitalnie dysponowany 20-latek rozbił na pełnym dystansie Dawida Karetę, prezentując się doskonale w każdej płaszczyźnie – od stójki przez zapasy po parter.

Jak się okazało, Maciej Kawulski nie był na hali podczas mołdawsko-polskiej walki.

– To był bardzo dobry pokaz – powiedział polski promotor w rozmowie z Arturem Mazurem w magazynie Klatka po Klatce. – Tą walkę oglądałem na komputerze w biurze gali. Musiałem tam się na chwilę udać, więc mogłem trochę stracić kontekst wyczucia hali i tego, jak ona reaguje.

– Dla mnie na koniec dnia to jest najważniejsze – czy zawodnicy potrafią utrzymać uwagę 12-tysięcznego tłumu? Większego, mniejszego, nie ma znaczenia. Jeżeli nie potrafią tego zrobić, to dla mnie bez względu na to, co się dzieje w ringu, to jest nie ta bajka, którą my chcemy pisać. I tego ocenić nie umiem.

– Natomiast te akcje, które podglądałem w komputerze, wyglądały bardzo dobrze.

Rozprawiwszy się z Polakiem, Mołdawianin ponowił zaproszenie w bitewne tany dla Adama Soldaeva – ponowił, bo wyzywał Czeczena do walki już w przeszłości, nie raz, nie dwa.

Jak na takie zestawienie zapatruje się Maciej Kawulski?

– Tak, w trakcie właśnie, jak to się zdarzyło, do naszego biura wbiegł Mamed, który zaczął wypytywać: kto wyzwał Adama Soldaeva? – powiedział wesoło Maciej. – Zrobiło się śmiesznie i zabawnie.

– Natomiast tak, uważam, że to jest absolutnie fajny kierunek i interesujące starcie.

Obaj zawodnicy – Adam Soldaev i Danu Tarchila – mogą pochwalić się w KSW bilansami 3-1. Czeczen uległ tylko Danielowi Rutkowskiemu, a Mołdawianin Patrykowi Kaczmarczykowi.

W oficjalnym rankingu wagi piórkowej KSW Adam jest sklasyfikowany na 6. miejscu, a Danu na 9.

Adam Soldaev vs. Danu Tarchila - kto wygrałby?

Wszystkie walki UFC można obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – KAŻDY DO 100 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Komentarze: 1

  1. Odstawiając moją sympatię do Danu to Soldaev nie przejdzie. Soldaev ma super stójkę i obawiam się, że jak będzie próbował przepuszczać ciosy Soldaev’a to będzie to igranie z ogniem.

    Obstawiam Soldaev przez KO/TKO

Dodaj komentarz

Back to top button