KSWPolskie MMA

Dostali po kieszeniach! Shamil Musaev i Uros Jurisić ukarani za bójkę na KSW 58

Organizacja KSW poinformowała o karach, jakie nałożono na Shamila Musaeva, Urosa Jurisicia i innych za bójkę na KSW 58.

Organizacja KSW poinformowała o wymiarze kar dla uczestników awantury, do jakiej doszło po zakończeniu sobotniej gali KSW 58 w Łodzi.

Przypomnijmy, że po ogłoszeniu werdyktu przyznającego zwycięstwo Shamilowi Musaevowi nad Urosem Jurisiciem, Dagestańczyk przyłożył palec do ust, co nie spodobało się Słoweńcowi, który odepchnął menadżera rywala Ivana Dijakovicia. W klatce zrobiło się gorąco, a oba narożniki skoczyły sobie do gardeł.

Musaev i Jurisić spotkali się chwilę potem z dala od zgiełku. Słoweniec miał coś powiedzieć do rywala, w odpowiedzi na co ten powalił go i zaczął okładać z góry.

O szczegółach pisaliśmy między innymi tutaj i tutaj.
Szefowie polskiego giganta, Macie Kawulski i Martin Lewandowski zapowiedzieli wówczas szczegółową analizę wszystkich nagrań i surowe konsekwencje dla uczestników bójki.

Jak wyglądają kary? Otóż, Shamil Musaev został pozbawiony 50 procent swojej gaży, a Uros Jurisić – 30 procent.

Niewstrzymujący w bijatyce pięści i kopnięć – a przynajmniej jednego, widocznego na nagraniu – Abus Magomedov – kilka miesięcy wcześniej zadebiutował pod sztandarem KSW, zadając pierwszą w karierze porażkę Cezaremu Kęsikowi – który stał w narożniku Shamila Musaeva, został zawieszony przez organizację na sześć miesięcy. Dodatkowo otrzymał zakaz pracy w narożniku przez dwanaście miesięcy.

Ponadto wszystkie nieuprawnione osoby, które weszły do klatki po zakończeniu walki, otrzymały dożywotni zakaz wstępu na gale KSW jako członkowie zespołów zawodników.– Zarząd KSW podkreśla, że nie akceptuje niesportowych zachowań i łamania zasad Federacji przez zawodników i członków ich zespołów – napisano też w oświadczeniu. – Każde tego rodzaju zachowanie zasługuje na potępienie i surowe konsekwencje.

Na tym nie koniec, bo Musaev i Jurisić nie otrzymają ani grosza za Walkę Wieczoru, który to laur przyznano ich pojedynkowi. Organizatorzy przeznaczyli te pieniądze naa leczenie dwóch chorych dziewczynek – Laury Paczuły i Poli Omielańczuk.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 2230 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

*****

Koszulki Lowking.pl dostępne w sprzedaży!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button