KSWPolskie MMA

„Każda osoba, która kopnęła leżącego…” – Kawulski i Lewandowski ostro o awanturze Musaeva z Jurisiciem

Szefowie KSW, Maciej Kawulski i Martin Lewandowski, zapowiedzieli wyciągnięcie surowych konsekwencji wobec .

Nic nie zwiastowało, że pojedynek Shamila Musaeva z Urosem Jurisiciem na gali KSW 58 w Łodzi zakończy się wielką awanturą przywodzącą na myśl wiecznie żywe wspomnienia z gali Strikeforce w Nashville.

A jednak! Gdy Waldemar Kasta i Paweł Wójcik ogłosili zwycięstwo Dagestańczyka – pojedynek stał na dobrym poziomie, a niepokonany Cichy Zabójca zaprezentował w nim świetna formę – rozgorzała awantura. Wszystko zaczęło się od gestu przyłożonego do ust palca, którym Dagestańczyk chciał podkreślić swój pseudonim lub… sprowokować ekipę Słoweńca. Nie podał mu bowiem ręki, na pięcie odwracając się od rywala i udając się do swoich ludzi.

Wtedy krew zagotowała się w członkach narożnika Jurisicia, którzy zaczęli złorzeczyć dagestańskiej ekipie, garnąc się do boju. Ochrona i oficjele wkroczyli do akcji, uspokajając krewkich dżentelmenów. Jakby w tle tego wszystkiego, poza ogniskiem zapalnym, spotkali się Musaev i Jurisić. Słoweniec nie był kontent – a w odpowiedzi na taką postawę czy też z sobie tylko znanego powodu Musaev złapał go w pasie, przewrócił i jął okładać. I się zaczęło…
https://twitter.com/CaucasusWarrior/status/1355629715248308227?s=20

W rozmowie z Dominikiem Durniatem po gali obaj właściciele organizacji, Martin Lewandowski i Maciej Kawulski, zabrali głos w temacie…

– Niestety tutaj cornerzy jednego i drugiego teamu kompletnie nie zachowali się w taki sposób, jak byśmy oczekiwali od profesjonalnych cornermanów – zaczął Lewandowski. – Jest to też jakaś nauczka dla nas, jeżeli chodzi o bezpieczeństwo nawet na tak kameralnej gali, więc tu bijemy się w piersi.

– Mogę tyle powiedzieć, że potrzebujemy jeszcze chwilę, aby ochłonąć z tą sytuacją, zobaczyć ją, przenalizować. Natomiast na pewno wyciągniemy poważne, srogie konsekwencje z tej sytuacji, ponieważ nie chcemy, żeby tego typu sytuacje się powtarzały.

– Ostatni raz takie emocje przeżywałem chyba podczas gali w Dublinie.

– Dwie sprawy – powiedział z kolei Kawulski. – Pierwsza: cornerzy są po to, żeby łagodzić, być firewallem pomiędzy tymi emocjami, które są w zawodnikach po walce a zdrowym rozsądkiem. I to się nie stało.

– Jedni i drudzy pochodzą z bardzo gorącej części świata, która charakteryzuje się dużym temperamentem. To nie jest żaden excuse, żadne usprawiedliwienie. Zachowali się mega nieprofesjonalnie.

– Mamy 12 kamer, które obserwowały tę sytuację. Każda osoba, która kopnęła leżącego, która zachowała się nieprofesjonalnie, która zachowała się agresywnie, zostanie zdyskwalifikowana i ukarana.

– I nie będzie tutaj żadnej sytuacji, która byłaby jakimkolwiek handicapem. Nie ma znaczenia, ilu ci cornerzy mają u nas zawodników, ile ci zawodnicy mają wygranych walk. Jeżeli zobaczymy na kamerach, że ewidentnie ktoś zachował się agresywnie, żegna się z KSW. I chcemy, żeby ten komunikat poszedł jasno do wszystkich kibiców.– Będą oczywiście kary finansowe – zapowiedział Lewandowski. – Miałem okazję zobaczyć to już na „wozie”. Tutaj jest taka biała skrzyneczka (pendrive) i będziemy ją analizowali, ale na pewno to będą kary finansowe.

– Myślę, że tam nie będzie żadnej dyskwalifikacji (zmiany wyniku walki), dlatego że cała sytuacja wydarzyła się po ogłoszeniu werdyktu. Ale kary finansowe, może odsunięcie kogoś na dłuższy okres.

– Mieliśmy już podobne sytuacje. Może nie podobne, ale podobne w gęstości emocji i pod tym kątem, że się to wymknęło poza sportowy aspekt, więc takie rzeczy będą piętnowane. Były i nadal będą.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 2230 PLN

Polscy promotorzy zapewnili, że są w pełni świadomi, iż w takich sytuacjach krew buzuje w zawodnikach i ich otoczeniu, ale ich zdaniem nie może to stanowić żadnej przesłanki usprawiedliwiającej zachowanie awanturników.

– Jest pewna bariera i państwo powinni wiedzieć, że też są pewne konkretne zasady, które dotyczą w regulaminie zachowania cornermanów, czyli narożnika, więc nie mogą być tam przypadkowe osoby – powiedział Lewandowski. – Nie może się tam pojawiać jakaś zbędna emocja, bo to wpływa na zawodników i na to, jaka później czeka ich przyszłość w KSW.

– Przede wszystkim chodzi o bezpieczeństwo – wyjaśnił Kawulski. – Jeżeli dwóch zawodników po walce łapie się, to od tego jest ochrona, żeby ich rozdzielić, bo teraz wszyscy chcieli im pomóc – jedni swojemu zawodnikowi, drudzy swojemu i przez to nasza ochrona nie mogła działać.
– Mogła się tam stać krzywda. Nie tylko złamanie ręki, ale jeżeli byłoby założone duszenie, które byłoby przeciągnięte – bo nikt nie mógł się tam dostać – mogło to pójść w bardzo złą stronę.

– Zawodnicy też byli oczywiście w pewnym momencie zarzewiem buntu, ale to, co zrobili cornerzy, jest poniżej jakiegokolwiek profesjonalnego poziomu. Wszyscy zostaną ukarani.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 2230 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

*****

Koszulki Lowking.pl dostępne w sprzedaży!

Powiązane artykuły

Komentarze: 3

  1. Konewko – akcja Musajewa z Jurisiciem to końcówka całej szamotaniny. Kto był winny wyłonią kamery. Całkiem możliwe, że Jurisic pożegna się z organizacją. Soldic chyba faktycznie go unika, a on sam chyba chciał sobie zrobić przetarcie przed poważniejszymi organizacjami. Włodarze jednak podrzucili mu najmocniejsze zestawienie na jakie stać było w tym momencie KSW.

Dodaj komentarz

Back to top button