UFC

Ronaldo Jacare Souza vs. Robert Whittaker na UFC on FOX 24

W niezwykle istotnym dla układu sił w kategorii średniej starciu na gali UFC on FOX 24 Ronaldo Jacare Souza skrzyżuje rękawice z Robertem Whittakerem.

Pojedynek w kategorii średniej pomiędzy Ronaldo Jacare Souza (24-4-1) i Robertem Whittakerem (17-4) został dodany do karty walk gali UFC on FOX 24, która odbędzie się 15 kwietnia w Kansas. O zestawieniu poinformowano oficjalnie podczas gali UFC 209.
Jacare wygrał siedem z ośmiu walk pod banderą UFC, jedynej porażki doznając w konfrontacji z Yoelem Romero. Od czasu tamtego niepowodzenia odniósł jednak dwie wiktorie, najpierw ubijając Vitora Belforta, a potem, na lutowej gali UFC 208, poddając Tima Boetscha.

Whittaker natomiast wygrał sześć kolejny pojedynków, w pokonanym polu zostawiając między innymi Brada Tavaresa czy Uriaha Halla. Ostatnio widziany był w akcji w listopadzie zeszłego roku, podczas gali UFC 101 nokautując Dereka Brunsona.

Starcie zapowiada się jako klasyczna konfrontacja grapplera w osobie Brazylijczyka z uderzaczem w osobie Australijczyka. Wiele może zatem zależeć od defensywnych zapasów Whittakera, które w dotychczasowych walkach wyglądały bardzo dobrze. Jeśli zdoła utrzymać walkę na nogach i nie da się ustrzelić Souzie jakimś cepem, posiada niezbędne narzędzia, aby wyjść z tej walki z tarczą.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Ronaldo Souza – 1.45
Robert Whittaker – 2.65

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button