Roman Szymański vs. Mateusz Legierski na KSW 53

Starcie w wadze lekkiej pomiędzy Romanym Szymańskim i Mateuszem Legierskim zosało oficjalnie dodane do rozpiski lipcowej gali KSW 53.

Roman Szymański (12-5) przywita w klatce KSW niepokonanego mistrza wagi lekkiej organizacji Oktagon MMA Mateusza Legierskiego (6-0).

O zestawieniu walki oficjalnie poinformowali organizatorzy.

Romasz Szymański walczy pod sztandarem KSW od 2016 roku. Spośród sześciu dotychczasowych pojedynków obronną ręką wyszedł z czterech. Ostatnio był widziany w akcji w listopadzie ubiegłego roku, w ramach gali KSW 51 w Zagrzebiu pokonując jednogłośnie Milosa Janicicia. W ten sposób powrócił na zwycięskie tory po porażce w starciu o tymczasowy pas mistrzowski wagi piórkowej z Salahdinem Parnasse.
Mateusz Legierski walczy zawodowo od niespełna dwóch lat. Pięć z sześciu zwycięstw odniósł przed czasem, czterech rywali nokautując, jednego poddając. W lutym tego roku sięgnął po złoto wagi lekkiej Oktagon MMA, niejednogłośnie na pełnym dystansie pokonując Miroslava Strbaka.

Rozpiska KSW 53

70,3 kg: Mateusz Gamrot (15-0) vs. Norman Parke (28-6-1)
70,3 kg: Borys Mańkowski (20-8-1) vs. Marcin Wrzosek (14-6)
83,9 kg: Tomasz Drwal (21-5) vs. TBA
70,3 kg: Roman Szymański (12-5) vs. Mateusz Legierski (6-0)

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

„Reyes vs. Jan o pas mistrzowski” – Jon Jones poinformował o zwakowaniu tytułu mistrzowskiego

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply