Robert Whittaker vs. Kelvin Gastelum na UFC 234


Robert Whittaker i Kelvin Gastelum staną do walki o tron kategorii średniej podczas lutowej gali UFC 234 w Australii.

Mistrz wagi średniej Robert Whittaker (20-4) skrzyżuje rękawice z Kelvinem Gastelumem (15-3) podczas szykowanej na 10 lutego w Melbourne gali UFC 234. O zestawieniu poinformował oficjalnie sternik organizacji Dana White, a o dacie i miejscu portal ESPN.com.

Obaj zawodnicy mają za sobą rywalizację w najnowszej edycji programu The Ultimate Fighter.
Rozpędzony dziewięcioma wiktoriami Nowozelandczyk ostatnie dwa pojedynki stoczył z Yoelem Romero. W lipcu zeszłego roku wypunktował Kubańczyka, zdobywając tymczasowy pas mistrzowski, by kilka miesięcy później z powodu abdykacji Georgesa Saint-Pierre’a otrzymać ten właściwy. Ostatni raz był natomiast widziany w akcji podczas czerwcowej gali UFC 225, po dramatycznym boju niejednogłośnie raz jeszcze pokonując Żołnierza Boga – choć z uwagi na niezrobienie wagi przez tego ostatniego na szali nie znalazł się wówczas pas mistrzowski.

Kelvin Gastelum wygrał pięć z sześciu walk od czasu, gdy przeniósł się do kategorii średniej – wliczając w to zmieniony na no-contest z powodu wpadki marihuanowej nokaut na Vitorze Belforcie. Jedyną porażką zadał mu Chris Weidman, ale po tym niepowodzeniu Amerykanin powrócił na zwycięskie tory, brutalnie ubijając Michaea Bispinga, by podczas majowej gali UFC 224 niejednogłośnie wypunktować Ronaldo Jacare Souzę.

Trudno wskazać tutaj wyraźnego faworyta. Walczący z odwrotnej pozycji, szybki, obdarzony ciężkimi rękami, sprawny zapaśniczo oraz świetnie dysponowany kondycyjnie i tytanoszczęki Gastelum może sprawić Whittakerowi wiele problemów, ale szerszy arsenał kickbokserski mistrza, jego kapitalna obrona przed obaleniami i charakter mogą okazać się kluczowe w tej walce.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Robert Whittaker – 1.60
Kelvin Gastelum – 2.25

Wstępny typ:

Robert Whittaker

Rozpiska UFC 234

Walka wieczoru

185 lbs: Robert Whittaker (20-4) vs. Kelvin Gastelum (15-3) – o pas mistrzowski

*****

Lowking.pl trafia na Patronite.pl – oto dlaczego


Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.