Robert Whittaker opuścił szpital, znana wstępna data powrotu


Zasiadający na tronie kategorii średniej Robert Whittaker opuścił szpital, celując w powrót do oktagonu latem.

Mistrz wagi średniej Robert Whittaker, który przed kilkoma dniami z powodu przepukliny trafił na stół operacyjny, co przekreśliło jego walkę z Kelvinem Gastelumem podczas gali UFC 234, opuścił już szpital w Melbourne.

Jak donosi ESPN.com, powołując się na menadżera Australijczyka Titusa Daya, do rodzinnego Sydney Bobby Knuckles będzie jednak mógł udać się dopiero w poniedziałek.

Przez 4-6 tygodni aktywność fizyczna Whittakera będzie ograniczona niemal wyłącznie do spacerowania. Po tym okresie może wznowić lekkie treningi.

Powiedziałbym, że będzie w stanie walczyć między czerwcem i lipcem – w zależności od rehabilitacji.

– stwierdził Day.

Miejmy nadzieję, że bliżej czerwca.




Terminy te pokrywają się z planami Kelvina Gasteluma. Jak bowiem wczoraj zapowiedział w rozmowie z ESPN.com menadżer pretendenta Ali Abdelaziz, właśnie okolice czerwca-lipca byłyby idealne dla jego klienta na powrót do zestawienia z Australijczykiem.

Rzecz jednak w tym, że w grze pozostaje też namaszczony medialnie na wielką gwiazdę Israel Adesanya, który przed kilkoma dniami apelował o pozbawienia złota Roberta Whittakera, dążąc do starcia z Kelvinem Gastelumem o niekwestionowany pas.

*****

„Daliśmy rozrywkę wyrafinowanej elicie świata stójkowego – a nie pijakom” – Israel Adesanya o walce z Andersonem Silvą


Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply