„Rewanż za co?” – Khabib Nurmagomedov o Conorze McGregorze i dalszych planach

Zasiadający na tronie kategorii lekkiej UFC Khabib Nurmagomedov zabrał głos na temat potencjalnego rewanżu z Conorem McGregorem i dalszych planów sportowych.

Odbywszy zwycięski tour medialny na Bliskim Wschodzie i w Afryce, mistrz wagi lekkiej UFC Khabib Nurmagomedov udał się na drugą stronę globu, goszcząc w Australii, gdzie spotka się z fanami.

Póki co nie wiadomo, z kim w kolejnym pojedynku stanie w szranki Dagestańczyk. Wiele – szczególnie w kontekście terminu jego powrotu – zależeć będzie od decyzji Stanowej Komisji Sportowej w Nevadzie, która 29 stycznia ogłosi decyzję w sprawie okresu zawieszenia dla mistrza.

Ktokolwiek. Ktokolwiek.

– powiedział Dagestańczyk, zapytany na lotniku przez ekipę Nine News Sydney o preferencje co do kolejnego rywala.

Musimy zaczekać na decyzję komisji.

Nie mogło też zabraknąć pytania o najbardziej kasową walkę, jaką można zestawić Dagestańczykowi w oktagonie UFC – czyli oczywiście rewanż z Conorem McGregorem, którego poddał podczas październikowej gali UFC 229 w Las Vegas.

Zobaczymy.

– odpowiedział Khabib, szeroko się uśmiechając, jakby z niedowierzaniem.

Nie zasłużył na to. Rewanż za co?
Na sugestię dziennikarza, że Irlandczyk głośno domaga się drugiego starcia, nie szczędząc Dagestańczykowi przytyków w mediach społecznościowych, Nurmagomedov pozostał niewzruszony.

Przed ostatnią walką też gadał.

– przypomniał mistrz.

Gdy weszliśmy do klatki, nie zrobił nic.

Khabib Nurmagomedov w ostatnich tygodniach wyrażał zarówno zainteresowanie bokserskim starciem z Floydem Mayweatherem Jr., jak i pojedynkami z rozpędzonym jedenastoma zwycięstwami Tonym Fergusonem oraz legendarnym Georgesem Saint-Pierrem. Inaczej do tematu podchodzi jego egipski menadżer Ali Abdelaziz, który domaga się najbardziej kasowej walki, kompletnie ignorując aspekty sportowe i wykluczając konfrontację z El Cucuyem. Dagestański Orzeł zdążył jednak niedawno zdystansować się do jego wypowiedzi.

*****

Lowing.pl trzy miesiące z Patronite.pl

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply