„Nie pamiętasz gościa, który mówił, że jest tu dla dziedzictwa – a nie dla pieniędzy?” – fan pyta, Khabib odpowiada

Zasiadający na tronie wagi lekkiej Khabib Nurmagomedov w krótkim wpisie odniósł się do zarzutów, jakoby nie chciał walki z Tonym Fergusonem.

Na mistrza kategorii lekkiej Khabiba Nurmagomedova spada ostatnio wiele krytyki – wszystko z uwagi nieskrywane przezeń ciągotki do kasowej walki z Floydem Mayweatherem Jr., a także – a może przede wszystkim? – z uwagi na krecią robotę, jaką wykonuje dla niego menadżer Ali Abdelaziz. Egipcjanin co i rusz zapewnia bowiem, że Dagestańskiego Orła interesują wyłącznie najbardziej kasowe zestawienie – bez względu na rywala, a nawet dyscyplinę.

To jednak nie wszystko, bo egipski menadżer stwierdził ostatnio wprost, że walka z rozpędzonym serią jedenastu zwycięstw Tonym Fergusonem nie wchodzi teraz w grę – bo Amerykanin nie ma wystarczająco dużego nazwiska, a poza tym, jak zarzeka się Ali Abdelaziz, jest zbyt łatwym rywalem dla dagestańskiego mistrza.

I to właśnie podejście do konfrontacji z El Cucuyem wywołuje największe rozczarowanie wśród fanów Dagestańskiego Orła – szczególnie, że on sam zapewniał, iż do walki z Tonym Fergusonem dojść musi, jeśli pokona on Anthony’ego Pettisa – co też przecież w kapitalnym stylu uczynił.

Jeden z fanów zapytał Khabiba wprost o tę właśnie sytuację:

Khabibie, twój menadżer powiedział, że nie interesuje cię walka z Tonym, bo to nie kasowa walka! Brachu, nie pamiętasz już gościa, który mówił, że jest tu dla dziedzictwa a nie dla pieniędzy?

Odpowiedź Dagestańczyka? Wygląda na to, że jednak nie zarzucił całkowicie pomysłu walki z Fergusonem.

Ali to mój menadżer, a ja jestem Khabib. Rozróżniajcie.
Data powrotu Khabiba Nurmagomedova do oktagonu nie jest znana, choć pojawiły się sugestie, jakoby do kolejnej walki miał wyjść przy okazji kwietniowej gali UFC 236.

Wszystko zależeć jednak będzie od zaplanowanego na 29 stycznia posiedzenia Stanowej Komisji Sportowej w Nevadzie, która ogłosi wtedy okres zawieszenia dla Dagestańczyka za awantury po październikowej gali UFC 229.

*****

Lowking.pl trafia na Patronite.pl – oto dlaczego

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

2 Comments

  1. TYTUS

    7 stycznia 2019 at 20:14

    Pamiętaj nigdy nie wierz w to co mówi muzułmanin.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply