KSWPolskie MMA

Rewanż z Mamedem Khalidovem? Jest komentarz Roberto Soldicia!

Mistrz dwóch wag KSW Roberto Soldić zabrał głos na temat potencjalnego rewanżu z Mamedem Khalidovem.
Gdy w walce wieczoru grudniowej gali KSW 65 Roberto Soldić brutalnie znokautował Mameda Khalidova, odbierając mu tron wagi średniej, w przestrzeni medialnej szybko pojawiły się spekulacje na temat potencjalnego rewanżu – pomimo iż Czeczen przypłacił porażkę ciężkimi obrażeniami twarzy, które wymagały wielomiesięcznej rehabilitacji.
Ukuto jednak narrację – a konkretnie uczynili to przede wszystkim szefowie KSW Maciej Kawulski oraz Martin Lewandowski – wedle której Mamed Khalidov przegrał z Chorwatem wyłącznie dlatego, że w drugiej rundzie poszedł z nim na mordercze wymiany, przypłacając je nokautem.

Naturalną konsekwencją takiego podejścia do walki było oczywiście uznanie potencjalnego rewanżu za jedną z opcji dla obu zawodników. I tak też się stało. Lewandowski i Kawulski podkreślali, że Khalidov był już wcześniej skreślany, a jednak wracał w glorii i chwale, że rewanż może rozegrać zupełnie inaczej niż pierwszy pojedynek.

Także Czeczen w zeszłym tygodniu zaapelował o rewanż, nie ukrywając, że drugie starcie z Chorwatem jest dla niego priorytetem.

– Na pewno do tego będę dążył – powiedział o rewanżu Khalidov. – Teraz pytanie jest takie, co planuje sam Roberto, bo wszyscy wiemy, że ma ostatnią walkę w kontrakcie. Czy przedłuży kontrakt?

– Na pewno to nie będzie kolejna jego walka ze mną, bo jeszcze muszę dojść do siebie. Jeszcze z miesiąc nie mogę sparować. Natomiast jestem hamowany cały czas przez Kawula. Przez Maćka. Żebym się nie spieszył. Natomiast jestem gotowy wyjść do walki nawet za miesiąc czy za dwa miesiące. Mam takie poczucie, mam takie fizyczne poczucie, moralne.
– Jeżeli Roberto zostanie, będę dążył do tego, żeby zawalczyć z nim. Sam powiedział przed walką, jak prosił mnie o walkę, to powiedział, że „zróbmy dwie walki”. Widziałem się z nim teraz na ostatniej gali i rozmawialiśmy o tym. Powiedział, że tak, bo przecież dał słowo. Tak powiedział. On powiedział, że chciałby dwie walki. Czy on wygra, czy ja wygram, chcieliśmy drugiej walki.

Co na to Robocop? Otóż, w najnowszym materiale poświęconym swojemu klubowi UFD Gym zabrał głos na temat potencjalnej drugiej konfrontacji z Czeczenem…

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

– Ostatnia walka była dobra – powiedział. – Bardzo szanuję Mameda. Jest dobrym zawodnikiem, legendą w świecie MMA.

– Może będziemy walczyć jeszcze raz, bo powiedziałem, że obojętnie co się wydarzy, druga walka musi się odbyć, może za miesiąc lub dwa. Zobaczymy, co przyniesie przyszłość.
Nie wiadomo natomiast, czy chorwacki rębajło pozostanie nad Wisłą, bo jego kontrakt z KSW dobiega końca w lipcu, a nie jest żadną tajemnicą, że o jego bitewne usługi mocno stara się też UFC.

Z drugiej zaś strony, w umowie z polskim gigantem nadal pozostała mu jedna walka. Kto wie, czy jeśli nawet czmychnie za Ocean, tej ostatniej w Polsce nie stoczy właśnie z Mamedem Khalidovem.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button