KSWPolskie MMAUFC

Roberto Soldić spotkał się w Londynie z matchmakerem UFC Mickiem Maynardem

Roberto Soldić spotkał się z reprezentantami UFC – w tym matchmakerem Mickiem Maynardem.
Nie próżnuje rozdający karty w kategoriach półśredniej i średniej KSW Roberto Soldić, który powoli zbliża się do podjęcia kluczowych dla swojej kariery decyzji. Kontrakt Chorwata z polskim gigantem dobiega bowiem końca już w lipcu tego roku, a do stoczenia został mu jeszcze tylko jeden pojedynek.
Dokładnie trzy tygodnie temu po warszawskiej gali KSW 67 reprezentujący Robocopa menadżer Ivan Dijaković spotkał się z Martinem Lewandowskim, aby negocjować przedłużenie kontraktu. Co ustalono? Nie wiadomo. Wiadomo jedynie, że nowej umowy jeszcze nie podpisano.

Tymczasem w sobotę przy okazji gali UFC Fight Night w Londynie Roberto Soldić wespół ze swoją świtą spotkał się z przedstawicielami UFC, dyrektorem ds. biznesu oraz prawnikiem Hunterem Campbellem oraz matchmakerem Mickiem Maynardem. O czym rozmawiano i czy cokolwiek ustalono? Bóg jeden raczy wiedzieć.

Kowadłoręki Chorwat ma na stole oferty z wszystkich największych organizacji MMA na świecie – poza UFC i KSW także z Bellatora oraz PFL. Jak jednak od pewnego czasu zapewnia wspomniany Martin Lewandowski, wszystko rozegra się między ofertami KSW i UFC. Pozostaje mają wyraźnie odstawać.
W licznych wywiadach, jakich udzielił po grudniowej masakrze na Mamedzie Khalidovie, Roberto Soldic nie ukrywał, że ma ogromny dylemat, jeśli chodzi o swoją sportową przyszłość. Z jednej strony marzą mu się walki z najlepszymi na świecie, z drugiej podkreśla, że walczy przede wszystkim dla pieniędzy. Pokusił się swego czasu o stwierdzenie, że jeśli KSW spełni jego wszystkie warunki, to bezwzględnie zakotwiczy nad Wisłą na dłużej.
27-latek jest obecnie jednym z najbardziej rozchwytywanych zawodników na świecie. Efektownie walczący Chorwat aż 17 spośród 20 zwycięstw odniósł przez nokauty. Obecnie znajduje się na fali siedmiu zwycięstw, a spośród ostatnich piętnastu walk wygrał czternaście, jedynej w tym okresie porażki – później pomszczonej – doznając z rąk Dricusa Du Plessisa.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button