KSWPolskie MMAUFC

„Prześcigają się w przekonywaniu, jaką zrobią z niego legendę” – tylko jedna organizacja może zagrozić rozmowom KSW z Soldiciem?

Współwłaściciel KSW Martin Lewandowski zabrał głos na temat rozmów z Roberto Soldiciem nt. przedłużenia kontraktu
Po gali KSW 67 Martin Lewandowski zasiadł do stołu z reprezentantami podwójnego mistrza Roberto Soldicia, aby radzić nad przyszłością Chorwata, którego kontrakt z polskim gigantem obejmuje już tylko jedną walkę i dobiega końca w lipcu.
W zeszłym tygodniu Robocop opublikował w mediach społecznościowych kilka wpisów, które mogły sugerować, że jednak odrzuci zaloty całego świata MMA – z UFC na czele – by na dłużej zakotwiczyć nad Wisłą.

Jak faktycznie przedstawia się status rozmów na linii KSW – Soldić? O to współwłaściciela organizacji Martina Lewandowskiego zapytał Jarosław Świątek z MyMMA.pl.

– Zaraz po ostatniej gali miałem długą rozmowę z wieloma osobami z UFD GYM, a przede wszystkim z Ivanem Dijakoviciem – powiedział polski promotor. – Ustaliliśmy jakieś ramy współpracy, powiedzieliśmy, kto mniej więcej na co by się zgodził i na co by się nie zgodził. Czyli określiliśmy nawet nie przybliżone co bardzo konkretne ramy długoterminowej współpracy.– Prawda jest taka, że nie ma jeszcze kontraktu podpisanego. Prawda jest taka, że jedynie… Naprawdę wszystkie organizacje na świecie, o których i ty, i widzowie mogliby pomyśleć, odezwały się do Roberto i tam się prześcigają w uatrakcyjnianiu swoich ofert i pokazywaniu, jaką zrobią z niego legendę i jaki to będzie mistrz.

– Na moją ocenę KSW może zagrozić tylko oferta ze strony UFC. Nie sądzę, że ONE FC, Bellator, PFL czy mniejsi nie tylko byliby w stanie finansowo dorównać tej ofercie, którą Roberto ma już złożoną na stole, ale też jeżeli chodzi o całość – oprawę, to, jakie mniej więcej miałby wyzwania. Bo wiemy, że Roberto od wielu walk oczekuje już konkretnych wyzwań, konkretnych nazwisk.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

– UFC jest takim rzeczywistym zagrożeniem, ale nie ma jeszcze finalnej decyzji po ich stronie. Czekam z niecierpliwością, co nie oznacza, że będę poganiał, bo jest jeszcze dużo czasu do najbliższej walki. Myślę, że Roberto to gdzieś w granicach wakacyjnych miesięcy.

– Od tego jednak jest też uzależnione… Jeżeli będzie to ostatnia walka – bo nie chcę tu mówić – w zależności, czy będzie to jego ostatnia walka, to inny będzie też przeciwnik. Na pewno nie dostaje Ibragima (Chuzhigaev). Nie ma sensu w ogóle zestawiać Roberto z kolejnym mistrzem, bo a nuż wygra i wtedy blokuje nam już trzecią kategorię. Tam jest jeszcze kilka innych zawiłości.
– Walczę o niego dzielnie. Z różnych stron dopływają do mnie informacje, co tam Bellator oferuje i tak dalej. Co oferują inni. Z przeróżnych źródeł. Dlatego tak się uśmiecham, bo wiem mniej więcej, jakie propozycje padają. Nic nie będę więcej mówił…

Robocop był ostatnio widziany w akcji w grudniu zeszłego roku, koncertowo rozprawiając się z Mamedem Khalidovem. Rozsiadł się tym samym na drugim mistrzowskim tronie, kategorii średniej.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button