UFC

Real Madryt zainteresowany organizacją gali UFC z Conorem McGregorem

Królewscy wyrażają gotowość do zorganizowania gali UFC na stadionie Santiago Bernabéu z największą gwiazdą MMA Conorem McGregorem w roli głównej.

Conor McGregor od dawien dawna marzy o tym, aby jedną ze swoich walk stoczyć na dublińskim stadionie Croke Park. Póki co jednak nie zanosi się na to, aby w najbliższej przyszłości miało do tego dojść, bo istnieje kilka sporych problemów, z którymi musiałby zmierzyć się w takim scenariuszu amerykański gigant – od zmiennej pogody przez wyższe koszty organizacji gali na różnicach czasowych kończąc.

Tymczasem zainteresowanie zorganizowaniem gali UFC z Irlandczykiem w roli głównej wyraził rzecznik prasowy Realu Madryt. Wydarzenie miałoby odbyć się na stadionie Santiago Bernabéu.

Rzecznik Realu Madryt w rozmowie z Newstalk.com stwierdził, że klub „z chęcią zorganizowałby galę UFC” na mogącym pomieścić ponad 80 tysięcy widzów obiekcie.

Warunkiem byłby termin – hiszpański gigant zaznaczył bowiem, że gala musiałaby odbyć się między majem a lipcem. Ponadto stołeczny klub musiałby otrzymać rozsądny czas na przygotowanie się do wydarzenia. W zależności od konfiguracji Santiago Bernabéu może pomieścić nawet 100 tysięcy fanów, jeśli siedzenia zostaną także przygotowane na płycie.

Conor McGregor niedawno spotkał się z największą gwiazdą Królewskich Cristiano Ronaldo, co być może nie pozostało bez wpływu na gotowość władz Realu do zorganizowania gali UFC w Madrycie.

Obecnie Irlandczyk przygotowuje się do walki o pas mistrzowski kategorii lekkiej, jaką 12 listopada na gali UFC 205 stoczy w nowojorskim Madison Square Garden z Eddiem Alvarezem. Wedle doniesień po tej walce McGregor chce zrobić sobie przerwę od sportu – niewykluczone, że w takim scenariuszu do klatki mógłby powrócić w lecie przyszłego roku.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button