Rankingi UFC po gali w Sztokholmie – roszady w wadze półciężkiej

Rankingi UFC zostały zaktualizowane po sobotniej gali UFC on ESPN+ 11 w Sztokholmie z Anthonym Smithem i Alexandrem Gustafssonem w rolach głównych.

W Sztokholmie odbyły się aż trzy pojedynki w kategorii półciężkiej – pierwotnie planowano cztery, ale starcie Volkana Oezdemira z Ilirem Latifim zostało w ostatniej chwili odwołane z powodu kontuzji tego ostatniego – i właśnie tam doszło do największych roszad.

Zobacz także: Marcin Różalski wyjaśnia, dlaczego polskie gwiazdy przegrywają w KSW

Zwycięski w walce wieczoru Anthony Smith, który poddał w czwartej rundzie Alexandra Gustafssona, awansował o jedno oczko – na miejsce 3. Do czołowej piętnastki – na 11. pozycję – przedarł się Aleksandar Rakic, który szybko i brutalnie znokautował Jimiego Manuwę.

Co ciekawe, obaj przegrani – Alexander Gustafsson i Jimi Manuwa – ogłosili zakończenie sportowych karier, ale układający ranking nie uwzględnili decyzji zawodników, którzy nadal widnieją w Top 15 – choć spadli o kilka pozycji.

Polscy zawodnicy bez zmian. Joanna Jędrzejczyk nadal okupuje miejsca 4. w kategoriach słomkowej i muszej, Karolina Kowalkiewicz jest 10. w 115 funtach, Jan Błachowicz – 6. w wadze półciężkiej, a Marcin Tybura – 12. w kategorii ciężkiej.
Wszystkie rankingi są dostępne tutaj.

*****

Lowking.pl trafia na Patronite.pl – oto dlaczego

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply