UFC

Rankingi UFC – Anthony Pettis debiutuje w Top 10 wagi półśredniej, awans Marcina Tybury

Oficjalne rankingi UFC zostały zaktualizowane po sobotniej gali UFC on ESPN+ 6 w Nashville, gdzie Anthony Pettis znokautował Stephena Thompsona.

Największy bohater gali Anthony Pettis nokautem na Stephenie Thompsonie utorował sobie drogę na 8. miejsce w rankingu wagi półśredniej. Co ciekawe, nie wystarczyło to do zdystansowania… Wonderboya! Spadł on bowiem na miejsce 7., nadal będąc przed swoim sobotnim oprawcą.

Do kilku przetasowań – częściowo wynikających z przeniesienia Showtime’a do rankingu 170 funtów – doszło w wadze lekkiej. Najbardziej skorzystał na nich awansujący o trzy oczka – Bóg jeden raczy wiedzieć dlaczego – Charles Oliveira.

Zobacz także: Jorge Masvidal wyjaśnia atak na Leona Edwardsa

Do niewielkich zmian doszło też w kategorii ciężkiej. Otrzymawszy lekcję zapasów od Curtisa Blaydesa, Justin Willis spadł na 11. pozycję – a to oznacza, że do czołowej dziesiątki powrócił nasz Marcin Tybura.

Pozostali polscy zawodnicy bez zmian. Karolina Kowlkiewicz jest nadal 6. w wadze słomkowej, gdzie 2. pozycję utrzymał Joanna Jędrzejczyk, która nadal jest też na 4. miejscu w 125 funtach. Jan Błachowicz jest 6. w kategorii półciężkiej.

Pełne rankingi są dostępne tutaj.

*****

KSW 47 – echa sportowe i biznesowe

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button