„Założyłem ręce z tyłu, żeby…” – Jorge Masvidal o awanturze z Leonem Edwardsem

Jorge Masvidal zabrał głos na temat scysji z Leonem Edwardsem na zapleczu po gali UFC on ESPN+ 5 w Londynie.

Gdy opromieniony nieprawdopodobnym nokautem na Darrenie Tillu w walce wieczoru gali UFC on ESPN+ 5 w Londynie Jorge Masvidal udzielał wywiadu na tyłach 02 Arena, przechodzący obok Leon Edwards – który w co-main evencie niejednogłośnie wypunktował Gunnara Nelsona – rzucił pod jego adresem kilka słów.

I się miarka przebrała, bo odchowanego na bójkach u Kimbo Slice’a Gamebreda dwa razy prosić nie trzeba…

Prawdopodobnie pierwszym ciosem Amerykanin zafundował Brytyjczykowi rozcięcie na twarzy, ale obu zawodników szybko rozdzieliła ochrona, zażegnując eskalację konfliktu.

Jak wszystko to wyglądało z perspektywy Gamebreda?

To jeden z tych chuliganów. Opowiada bzdury w mediach społecznościowych.

– powiedział o Edwardsie w rozmowie z ESPN.com, nawiązując do spotkania z Brytyjczykiem jeszcze przed galą.

Widziałem go tutaj, ale nie zwrócił się do mnie jak mężczyzna. Próbowałem w pewien sposób z nim porozmawiać, ale unikał mnie. Ale w porządku, mam to gdzieś, możemy to załatwić to po gali.

Jeśli zaś chodzi konkretnie o awanturę po gali, to…

Daję potem ten wywiad, a ten chuligan przechodzi i opowiada coś pod nosem. „W lipcu dostaniesz po dupie! W lipcu! W lipcu!”. Mówię więc: „Być może”. Bo może chcę skopać ci dupę w kwietniu, może nie chcę czekać do lipca. A może w ogóle nie chcę z tobą walczyć, bo nie jesteś wart obozu przygotowawczego – i wyjdę do ciebie tutaj. Bo jesteś szmatą.

– powiedział Masvidal.

Mówię mu więc, żeby powiedział mi to prosto w twarz, a nie przechodząc gdzieś tam obok. Jesteśmy mężczyznami. Podchodząc do niego, zakładam ręce z tyłu, żeby zasygnalizować, że nie szukam problemów. Ale uniósł ręce – widać to na niektórych nagraniach – i idzie w moim kierunku. Cóż, jeśli robisz tak tam, skąd pochodzę, to znaczy, że uderzysz mnie w twarz – ale nic z tego, Leonie. Jesteś pałą. Betą. Jesteś, kim jesteś. Życiowym nieudacznikiem. Nie uderzysz mnie. Trzepnąłem go więc potrójnym kawałkiem.

Niektórzy z jego kolegów próbowali dać mi z partyzanta, ale goście popełnili duży błąd, bo wasza wiza do Ameryki nie będzie odnowiona – bo jeśli wylądujecie w Ameryce, będą problemy. Już tutaj są problemy, ale ci goście nie mogą już udać się do Ameryki. Prawdopodobnie nie powinienem mówić tego na kamerze, ale ich wizy zostały właśnie anulowane.
Jak poinformował dziennikarz Ariel Helwani, Leon Edwards nie zamierza wstępować na drogę prawną przeciwko Jorge Masvidalowi. Brytyjczyk nie udzielał już żadnych wywiadów po gali.

*****

„Nie zadziera się z Jorge!” – świat MMA reaguje na atak Jorge Masvidala na Leona Edwardsa po gali UFC w Londynie

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply