Ranking UFC po UFC 232 – Jon Jones o włos od tronu P4P

Rankingi UFC zostały zaktualizowane po sobotniej gali UFC 232 w Los Angeles, gdzie Jon Jones ubił Alexandra Gustafssona.

W rankingu P4P największy awans zanotowała podwójna mistrzyni – opromieniona triumfem z Cris CyborgAmanda Nunes, poprawiając swoją lokatę o sześć oczek.

Na 2. miejsce awansował też nowy-stary mistrz wagi półciężkiej Jon Jones, wyprzedzając Khabiba Nurmagomedova.

Do czołowej piętnastki wagi koguciej przebił się dzięki trzeciemu z rzędu zwycięstwu – w sobotę rozbił Douglasa AndradePetr Yan, który zadebiutował w zestawieniu na 14. pozycji.

Awans o sześć pozycji w kategorii do 145 funtów zanotował Alexander Volkanovski, który pokonał przez techniczny nokaut spadającego o trzy oczka – i najprawdopodobniej kończącego karieręChada Mendesa.

W kategorii półciężkiej garnący się do walki z Jonem Jonesem Corey Anderson dzięki zwycięstwu z Ilirem Latifim awansował o cztery lokaty i obecnie okupuje 6. miejsce.

Wreszcie w kategorii ciężkiej na 13. miejscu w klasyfikacji zadebiutował Walter Harris, który pokonał niejednogłośną decyzją sędziowską Andreia Arlovskiego.

Jeśli chodzi o polskich zawodników, to na 9. miejsce w 265 funtach awansował Marcin Tybura, wyprzedzając Justina Willisa.

Pozostali Polacy – bez zmian. Joanna Jędrzejczyk jest nadal 2. w wadze słomkowej i 4. w wadze muszej, Karolina Kowalkiewicz – 6. w 115 funtach, a Jan Błachowicz – 4. w kategorii półciężkiej.