„Przestaliście odpowiadać” – McGregor nie przekazał pieniędzy na fundację Poiriera? Irlandczyk odpowiada!

Dustin Poirier zarzucił Conorowi McGregorowi niedotrzymanie słowa w sprawie datku, jaki miał przekazać na Good Fight Foundation.

Gdy w styczniu stanęli do rewanżu, Conor McGregor obiecał zasilić fundację charytatywną fundację Dustina Poiriera kwotą 500 tys. dolarów.

Ubity w ramach gali UFC 257 w drugiej rundzie, Irlandczyk słowa jednak nie dotrzymał. Na to przynajmniej wskazuje najnowszy wpis Amerykanina, który odnosząc się do predykcji Notoriousa na trylogię – uważa, że skończy Luizjańczyka frontalem na nos w czwartej rundzie – nawiązał właśnie do niedotrzymanej obietnicy dublińczyka…
– Ciekawy typ! – napisał Dustin na Twitterze. – Przewidziałeś też datek na moją fundację, a ty i twoja ekipa przestaliście odpowiadać po naszej walce w styczniu. Do zobaczenia wkrótce.

Wątpliwości w sprawie prawdomówności Diamentu wyraził wtedy jeden z fanów.
– Dustin potwierdził już wcześniej, że otrzymał donację, nawet jego żona dziękowała Conorowi po walce – napisał. – Dustin próbuje po prostu jakoś promować walkę.

– Podziękowaliśmy mu, bo jego ludzie skontaktowali się z nami w tygodniu walki, aby rozpocząć cały proces, ale olewali nas przez dwa miesiące po walce – wyjaśnił Poirier. – Moja fundacja kontaktowała się trzy razy, ale bez odpowiedzi. Zostawiliśmy to! Niedługo będziemy ogłaszali nasz kolejny cel! Będzie duży!

Kilka godzin później odpowiedzi Poirierowi udzielił w końcu McGregor…

– Datek, a nie dług – zaznaczył Irlandczyk. – Czekaliśmy na plany dotyczące przeznaczenia tych pieniędzy, ale nigdy się nie pojawiły. Sam zajmuję się wszystkimi datkami. Wiem dokładnie, gdzie i na co trafiają. W przeciwnym razie wszystko się rozpływa. Tak to niestety jest z wieloma fundacjami. Wybrałeś McGregora ponad walkę o pas, co pokazuje, że miałem rację.– Na 100% nie dług – odpowiedział Amerykanin. – Wystosowałeś ofertę, zaakceptowaliśmy. Jak natomiast powtarzam, twoja ekipa nigdy nie odpowiedziała na nasze emaile dotyczące przeznaczenia funduszy! 10 lipca zaznasz ponownie porażki.

Zanim głos zabrał Conor McGregor, na wpis Dustina Poiriera odpowiedział… Khabib Nurmagomedov. Ewentualnie Ali Abdelaziz lub Rizvan Magomedov, bo Dagestański Orzeł wielokrotnie powtarzał, że Instagram jest jedynym medium społecznościowym, który prowadzi sam.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 2230 PLN

Po pokonaniu Poiriera w 2019 roku Nurmagomedov zapowiedział, że sprzeda jego koszulkę na aukcji, całą kwotę przeznaczając na fundację Amerykanina. Słowa dotrzymał. Już tydzień po walce Poirier potwierdził bowiem, że na konto fundacji wpłynęło $100 tys.
Do trzeciej walki Dustina Poiriera z Conorem McGregorem dojdzie 10 lipca w ramach gali UFC 264.

AktualizacjaIrlandczyk okrutnie zrugał Amerykanina, ogłaszając, że walka jest odwołana.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 2230 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

*****

Dyrygent oktagonu

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply