UFC

„Jestem im bardzo wdzięczny” – Dustin Poirier zdradza, za ile Khabib Nurmagomedov sprzedał jego koszulkę

Khabib Nurmagomedov dotrzymał słowa, sprzedając na aukcji koszulkę Dustina Poiriera i przekazując mu pieniądze, jakie za nią uzyskał.

Pokonawszy Dustina Poiriera w walce wieczoru gali UFC 242 w Abu Zabi, Khabib Nurmagomedov wymienił się koszulkami z pokonanym rywalem. Zdając sobie bowiem sprawę ze swojej gargantuicznej rozpoznawalności, ocenił, że wystawiając ją na aukcji charytatywnej, uzyska za nią wyższą kwotę niż Diament. Obiecał też, że przekaże Luizjańczykowi całą zebraną kwotę.

Zobacz także: Martin Lewandowski zapowiada, że nie odpuści „nielojalnemu dupkowi” w osobie Mateusza Gamrota

Już kilka dni temu ojciec Dagestańskiego Orła Abdulmanap Nurmagomedov ogłosił, że koszulka Dustina Poiriera została sprzedana za „bardzo, bardzo wysoką cenę” i jak się okazuje, nie rozminął się z rzeczywistością.

Luizjańczyk zdradził bowiem w rozmowie z portalem MMAJunkie.com, że koszulka została sprzedana za $100 tys., które Dagestańczyk przesłał na konto prowadzonej przez Amerykanina fundacji The Good Fight Foundation. Poirier nie miał jeszcze okazji rozmawiać z Nurmagomedovem, więc nie wie, czy środki te zostały uzyskane poprzez licytację czy też w inny sposób, ale rekordowa ta kwota wpłynęła już na konto jego fundacji.

Ponadto Amerykanin poinformował, że osobnym kanałem zebrano już ponad $33 tys., przekraczając zaplanowany cel, którym było $25 tys. Środki te zostaną przeznaczone na zaopatrzenie w czystą wodę szkoły i sierocińca w Ugandzie.

To wspaniałe, bo dzięki temu wielu ludzi uzyska pomoc.

– powiedział o geście Nurmagomedova Poirier.

Jestem z tego dumny. Doceniam ich pomoc w działalności charytatywnej. Wszystko się rozwija i jestem za to bardzo wdzięczny.
Na tym jednak nie koniec, bo zaraz po gali w Abu Zabi głównodowodzący UFC Dana White zapowiedział, że dołoży drugie tyle do kwoty, jaką uzyska za koszulkę Khabib Nurmagomedov. Jeśli zatem dotrzyma słowa, to na pomoc potrzebującym Dustin Poirier otrzyma kolejne $100 tys.

*****

Lowking.pl trafia na Patronite.pl – oto dlaczego

Powiązane artykuły

Komentarze: 4

      1. Kopę lat! Wszystko w porządku u mnie i Combera, pasja do MMA lekko u nas zgasla i tylko niektóre już pojedynki rozpalają ja na nowo. Ale portal czytuje regularnie i podziwiam jak to wszystko się rozwinęło. Mocno szanuję za nakład pracy i dostarczane materiały. Tak trzymaj.

Dodaj komentarz

Back to top button