UFC

Przejdą od słów do czynów! Walka Khamzata Chimaeva z Paulo Costą dodana do UFC 294!

Ujadający na siebie od kilku miesięcy Khamzat Chimaev i Paulo Costa przejdą niebawem od słód do czynów, mierząc się podczas październikowej gali UFC 294 w Abu Zabi.

Zamieszanie wokół następnej walki Paulo Costy (14-2) zostało w końcu wyjaśnione. Sternik UFC Dana White oficjalnie ogłosił, że Brazylijczyk wystąpi 21 października podczas gali UFC 294 w Abu Zabi, gdzie zmierzy się z niepokonanym Khamzatem Chimaevem (12-0). Walka odbędzie się w limicie kategorii średniej.

Obaj zawodnicy od kilku dobrych miesięcy znajdują się na wojennej ścieżce, nie szczędząc sobie medialnych razów.

Paulo Costa okupuje 7. miejsce w rankingu. Od kilku lat toczy tylko jedną walkę w roku. Ostatnio był widziany w akcji w sierpniu zeszłego roku, pokonując jednogłośnie Luke’a Rockholda. Powrócił tym samym na zwycięskie tory po porażkach z Maervinem Vettorim oraz Israelem Adesanyą.

Khamzat Chimaev nie jest sklasyfikowany w czołowej piętnastce wagi średniej. Pod sztandarem UFC może pochwalić się bilansem 6-0, tocząc walki w kategoriach półśredniej, średniej oraz w umownym limicie. W oktagonie nie był widziany od września zeszłego roku, gdy poddał w pierwszej rundzie Kevina Hollanda.

Obaj zawodnicy wracają po długiej przerwie. Wyraźnego faworyta trudno wskazać, bo Brazylijczyk udowadniał nie raz, nie dwa, że łatwy do przewrócenia i utrzymania na dole nie jest. W stójce natomiast będzie groźny. Wydaje się jednak, że pod kątem zapaśniczym pod MMA Khamzat Chimaev góruje wyraźnie nad każdym z dotychczasowych rywali Borrachinhy, więc…

Przewidywane kursy bukmacherskie


Khamzat Chimaev – 1.40
Paulo Costa – 2.80

Wstępny typ

Khamzat Chimaev

Paulo Costa vs. Khamzat Chimaev - kto wygra?

Rozpiska UFC 294

Walka wieczoru

155 lb: Islam Makhachev (24-1) vs. Charles Oliveira (34-9) – o pas mistrzowski

Karta główna

185 lb: Paulo Costa (14-2) vs. Khamzat Chimaev (12-0)
185 lb: Nassourdine Imavov (12-4) vs. Ikram Aliskerov (14-1)
125 lb: Tim Elliott (19-12-1) vs. Muhammad Mokaev (9-0)

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – DO 100, 200 i 300 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button